Náročný závěr minulé sezony fotbalisté FC Písek zvládli a třetí nejvyšší soutěž v České republice zachránili. Čekají je další náročné boje a na novou sezonu je třeba se pořádně připravit, aby nemuseli honit záchranu opět na poslední chvíli.

Start letní přípravy naplánoval trenér Milan Nousek na pondělní odpoledne 8. července. Po tradičním přivítání všech hráčů v kabině ze strany vedení klubu tým vyrazil k prvnímu tréninku na nedaleké hřiště do Putimi. Se začátkem sezony došlo i na propagační focení nové kolekce dresů. Fotbalisté si k tomu vybrali Kamenný most v Písku. Domácí zápasy Písečtí odehrají v tradiční žluto modré kombinaci, na hřištích soupeřů pak nastoupí v kombinaci bílé se zlatou.

Fotogalerie: Začala příprava fotbalistů FC Písek. 240709

Do přípravy již nenastoupil zkušený Štěpán Koreš, což bylo avizováno již v průběhu uplynulé sezony. Písečtí se v nové sezoně musejí obejít i bez Ondry Sajtla a Ondřeje Bicence. Nově se u Otavy v přípravě objevují mladíci Malecha a Pařízek z béčka Dynama České Budějovice. Navíc se z Katovic vrátil Martin Souhrada.

Příprava na novou sezonu je koncipována do domácího prostředí. Hráči se sejdou na trénink každý den a navíc je ve středu či v sobotu čekají přípravné zápasy. Ten první hned nyní ve středu 10. července od 17.30 hodin proti pražské Dukle ve Strunkovicích nad Blanicí.