Sportovci ze ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad ve Strakonicích obsadili 2. místo, o 2,96 s jim utekl postup do republikového finále. Zároveň ještě starší štafeta na 8x100 m obsadila 1. místo, obě smíšené štafety 8x200 m doběhly na 2. místě a mladší štafeta na 8x100 m obsadila 3. místo.

Reprezentanti školy na krajském kole:

Denis Kurz, Sabina Davidová, Matyáš Kubín, Ema Dávidová, Patrik Kučera, Elisabeth Kučerová, Vítek Peterka, Adéla Bálková, Sebastian Michalec, Barbora Novotná (1.-3. ročník.) Tomáš Bernad, Klára Taschnerová, Nikola Bálková, Michal Bažata, Lucie Půbalová, Filip Gerčák, Štěpán Krejčí, Kristina Kübelbeková, Klára Tomanová, Oliver Jirouš (4. a 5. ročník) Doplňkové soutěže - skok z místa - starší – Filip Gerčák (210 cm) - 1. místo Všichni členové týmu zaslouží pochvalu za podaný výkon a reprezentaci školy.

Krajskému kolu předcházelo kolo okresní, které se konalo 17. dubna 2024 ve Strakonicích. Zúčastnily se ho pouze tři základní školy z okresu. Vítězství si vybojovala ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad, s časem 08:45,08 postoupila do krajského kola.

Co je štafetový pohár?
Je to závod štafet, které tvoří žáci 1. stupně základní školy. Tým tvoří dvě štafety. Jedna se skládá ze 4 děvčat a 4 chlapců ze 4. a 5. ročníků a druhá ze 4 děvčat a 4 chlapců z 1. - 3. ročníku. Obě štafety nejdříve běží 8x100m, potom dojde ke změně ve složení. Vzniknou smíšené štafety, 2 děvčata a 2 chlapci 1. - 3. třída a 2 děvčata a 2 chlapci 4. - 5. třída, které závodí na trati 8x200m. Sčítají se časy obou štafet 8x100m a lepší čas štafety 8x200m.