Závody se střílely na dvě kola po 25 terčích, kdy po sečtení výsledků postoupilo do finálového rozstřelu šest závodníků s nejvyšším nastříleným skóre. Finálové kolo se také střílelo na dalších 25 asfaltových terčů (holubů) a po sečtení všech kol vyšel vítěz závodu. Celkem se zúčastnilo 22 střelců.

První místo patřilo Davidu Bláhovi, který nastřílel 49 holubů, druhé místo Vojtěchu Valentovi (47 holubů) a na třetím místě skončil Jan Žižka (46 holubů). Nejmladším střelcem byl Tobias Bízek(13 let), s celkovým nastříleným skóre 20 holubů mu patřilo 18. místo. Pro nejlepší tři střelce byly připraveny poháry a pro ostatní cena od našich sponzorů, který tímto děkujeme.

Disciplína automatický trap se střílí z pěti stanovišť rozmístěných 5 m vedle sebe. Každý střelec se trefuje postupně a po každé odstřílené položce přejde vedle na další. U trapu je zajímavé, že holub pokaždé vylétá jiným směrem podle toho, jak se vrhací automat nastaví. Holub vylétá rychlostí 108 km/h a střelec musí okamžitě reagovat a střílet.

Za článek a fotky děkujeme Davidu Bláhovi