Cílem akce je poskytnout lidem nadstandardní program v podobě komentovaných prohlídek, koncertů, divadel či tvořivých workshopů a zvýšit tak informovanost a povědomí lidí o zahradním umění a zahradní architektuře. Vstupné je většinou dobrovolné.

Také přírodní zahrada Chelčického domova sv. Linharta je již mnoho let součástí této krásné zahradní akce a nabízí pestrý program po celý
víkend 11. - 12. června 2022.

V sobotu 11. června nabízí od 8 do 19 hodin komentované prohlídky včetně občerstvení přírodními produkty z Chelčického domova a od 13 hodin začne probíhat v zahradě sochařský a keramický workshop se zahradní tématikou.


V neděli 12. června se budou od 9 do 16 hodin konat komentované prohlídky včetně občerstvení přírodními produkty z Chelčického domova a povídání o bylinách a ovocných dřevinách.


Po oba dva dny je možné si prohlédnout Památník Petra Chelčického s jeho expozicí Památkové zóny Libějovicka-Lomecka a expozicí o životě a díle Petra z Chelčic. Srdečně Vás zveme na tuto zajímavou akci, přijďte si odpočinout a nabrat sil do naší přírodní zahrady.

Za všechny z Chelčického domova sv. Linharta, Klára Kavanová Mušková