Zůstávejte co nejvíce doma, kdo nemusí, ať bez vážného důvodu nevychází, vyzývají představitelé státu veřejnost. Naopak řada povolání má v těchto dnech mnohem více práce. Lékaři, zdravotníci, policisté, hasiči, vedení samospráv, pracovníci sociálních ale také prodavači, řidiči prostředků veřejné dopravy a mnozí další. Ti všichni pracují s nasazením, často s únavou a vypětím, aby se současnou situaci podařilo zvládnout co nejlépe.

PŘIPOJTE SE I VY!

Chcete poděkovat někomu, kdo vám v současné situaci pomohl? Nebo podpořit lidi v konkrétních povoláních, kteří v těchto dnech pracují pod velkým fyzickým i psychickým vypětím? Či jen vzkázat ostatním lidem, že situaci jako společnost zvládneme a překonáme? Vzkazy i fotografie nám můžete posílat na e-mail leona.frohlichova@denik.cz, nebo prostřednictvím zpráv naší facebookové stránky a my je postupně zveřejníme na této stránce. Vybrané příspěvky budou rovněž uveřejněny v tištěné verzi Deníku.

VAŠE VZKAZY A PODĚKOVÁNÍ

Hana Baušová, ředitelka domova pro seniory Blatná 
Snažíme se dělat vše pro to, abychom se všichni v Domově pro seniory v Blatné cítili co nejbezpečněji a co nejvíce v pohodě. Všem, se kterými spolupracuji, bych tímto chtěla poděkovat. Například za to, že se seniorům snaží zprostředkovat pomocí moderních technologií kontakt s nejbližšími. Že nám Město Blatná i z kraje, hned jak to bylo možné, přivezli dezinfekční gely. Chtěla bych poděkovat panu Romanu Pojerovi, že našim pečovatelkám v terénu vyrobil ochranné štíty, všem švadlenkám za dodávku roušek a také všem prodavačkám v obchodech v Blatné. Skvělý tým je v tuto dobu důležitý.

 

Moc děkuji svým zaměstnancům, ředitelka CSP Vodňany, Daniela Davidová.Zdroj: Archiv CSP Vodňany

Daniela Davidová, ředitelka CSP Vodňany
Moc děkuji svým zaměstnancům. Všichni vnímáme ten strach, obavy a starosti, které na nás teď doléhají. Ale zvládáme náročnou práci s klidnou hlavou, i když částečně bez vzduchu. Ale to dáme!

 

Zdroj: Foto poskytl: Júsuf Traore
Júsuf Traore, Vodňany
Vodňanská vietnamská komunita právě darovala městu Vodňany 200 Ks ručně šitých látkových roušek a finanční dar pro případy potřeby. K tomu nabídla zdarma pití a jídlo zasahujícím členům IZS. Mají můj velký dík a respekt.

Hana Kržová, Strakonice
Moje kamarádka Jana je anděl. Šije a šije. Daruje všem sousedům a obešla dům pro seniory.

Vlastička, Strakonice
Chci poděkovat své kamarádce Dasence za obětavou pomoc- šije roušku vám, kteří potřebuji! Diky moc a moc. A všem statečným a obětavým velký dík.

Vladimír Hanáček, Strakonice
Dnes startuje Centrum pomoci Paměti národa. Cílem je nabídnout pomoc zejména našim pamětníkům v seniorním věku, které známe a máme na ně kontakt. Kdokoliv by se cítil dosud "nevyužit", může se přihlásit a zapojit zde. Zároveň ale pamatujme, že karanténní opatření znamená omezení sociálního kontaktu na nutné minimum. Jde spíše o adresnou pomoc konkrétních lidí konkrétním lidem.
Díky vám všem, kteří v těchto nelehkých časech jakkoliv pomáháte.

Martina Pištěková, Cehnice
Chtěla bych tímto poděkovat mé mamce, paní Marušce Havelcové, a mé švagrové, paní Pavlínce Havelcové, za to, že šijí neúnavně roušky i pro nás, zdravotníky. Jsou to šikovné a statečné holky. A v neposlední řadě i mé šikovné a statečné neteřince Karolínce Havelcové, která také pomáhá.