V sobotu 13. května 2023 tu od 9 do 17 hodin najdete na jednom místě přes 30 šperkařů a více než 20 dílen pro veřejnost. Vstup do tržnice je zdarma, poplatky se platí až u jednotlivých dílen. Občerstvení bude zajištěno. Akce se koná za každého počasí.

Šperkařský workshop je název pro jarmark kvalitních českých výrobků od řemeslníků, z nichž převážná většina nabízí tvořivé dílny pro veřejnost. Dílny nejsou zaměřené pouze pro děti, ale díky dětské bezprostřednosti a přirozené odvaze jsou jimi nejvíce navštěvované.

Oslava šperků

Květnové workshopy ve Volyni jsou oslavou šperků. Všichni autoři je mají v repertoáru, někteří přivezou i další tvorbu. Jako vždy zde najdete i stánek s knihami s tématickou literaturou i publikacemi o Šumavě.

Jelikož naše návštěvnice jezdí často s celou rodinou, v seznamu dílen najdete i modelářský stánek, kde se skládají lodě, auta, vlaky, letadla, zvířectvo i modely domů a stánek s velmi oblíbeným pískováním.

Michal Bezpalec. Foto: Archiv Michala Bezpalce
Peklo i andělé existují. Byl jsem na druhém břehu, říká Michal Bezpalec

Šperkaři Vás u svých dílen nechají nahlédnout pod pokličku své tvorby a poradí i pomohou s Vašimi začátky. Dílny jsou různě náročné, na své si přijdou malé děti i zruční dospělí. Zastoupeny jsou oblíbené techniky jako jsou vinutí perel, malování dřevěných korálků,ketlování, knoflíkování, malování dřevěných magnetů, navlékání náramků, pískování, výroba placek z vlastních fotografií, tvoření kytiček z tylu či si nechat namalovat ozdobu na obličej.

Na jednom místě si můžete zkusit více než dvacet druhů výroby šperků. A vidět i nakoupit můžete šperky vytvořené více než třiceti autory, kteří tvoří různými technikami.

Na pomoc Africe

Poslední roky jsme se stali sběrným místem pro charitativní akci Knit a Square (https://upletctverec.wordpress.com/), sbíráme čtverce a posíláme do Afriky. Na poštovné do Afriky přispíváme většinovou částkou. Máme i stánek, kde se pletou čtverce přímo na naší akci, ať už kompletní nebo štafetové.

Workshop není trhem, na které jsme si v posledních desetiletí v České republice zvykli. Najdete zde pouze a jen kvalitní rukodělné výrobky domácích autorů s důrazem na jihočeský region. Stejně tak naše občerstvení je pečlivě vybíráno a dodáváno z nejbližšího okolí a je té nejlepší možné kvality.

V areálu je malá kavárnička i pár stolů s hrami, kde se můžete zabavit při čekání na tvořivé příslušníky rodiny nebo na volné místo u vyhlídnuté dílny.