Na soutěži Bludiště je skvělé to, že je všestranná, děti musí pracovat týmově, rychle se rozhodovat a zapojí se do ní celá třída, která připravuje soutěžní tajenky, úkoly a v neposlední řadě také fandí ve studiu.

Průkopníkem Bludiště byla třída 9.A v roce 2007 ve složení kapitán Radek Solich, Jan Kafka, Ondra Kuncl a Jitka Fixová. Postoupili do všech třech kol. Získali dva Zlaté Bludišťáky. Ve třetím kole prohráli o bod. Byli skvělí ve všech disciplínách a drží rekord ve vědomostním kole a na balancovníku, který zvládli za pouhých 21 minut.

Druhý tým vyjel změřit své síly v roce 2012. Byli to: kapitán Jakub Mikeš, Jakub Kortus, Tereza Plačková a Karolína Hájková. Podařilo se jim něco neskutečného – získali hattrick. Porazili soupeře ve třech kolech a získali tři Zlaté Bludišťáky.

V roce 2017 se připravovali na soutěž kapitán Jaroslav Červenka, s týmem Kristýnou Kokrdovou, Emou Oberfalzerovou a Romanem Pavlovičem. Hned v prvním kole soutěžili proti velmi silnému družstvu, které již mělo zkušenosti z minulých dvou kol. Při závěrečné disciplíně – hádání tajenky, měli v posledních vteřinách více štěstí protihráči. I tak to v životě chodí a člověk se musí smířit i s prohrou. Přibyl nám ale nový Bludišťák Skokan, kterého jsme v naší sbírce neměli.

Letos se týmu ve složení Apolena Klejnová, Michaela Kokrdová, Elen Krejčová a Metoděj Císař povedlo získat bronzového Bludišťáka. Jejich zápolení uvidíme v září na Déčku a o jejich úspěchu se v Deníku ještě dočtete.

Hana Šimková, ZŠ Dukelská Strakonice