Blatenský fotofestival poprvé uspořádal v roce 2006 místní fotoblub KAMFO, který si akci nadělil ke svým 50. narozeninám. KAMFO v čele s fotografkou Kamilou Berndorffovou realizovalo s minimem prostředků a s nadšením mnoho dalších ročníků. Dnes BF pořádá s pomocí fotoklubu Kulturní Plantáž Blatná (dřívější Centrum kultury a vzdělávání Blatná).

Blatenský fotofestival si po dobu své existence získal přízeň pro svoji nezaměnitelnou atmosféru a kvalitní dramaturgii. Od začátku festivalu jsou do malého jihočeského města zváni ti nejlepší z oboru a nabízí se jak vystavujícím, tak i veřejnosti dvoudenní zajímavý program. 

Osou letošního fotofestivalu se stala tvorba trojice významných a renomovaných tvůrců, Pavla Brunclíka, Zdeňka Lhotáka a Alžběty Jungrové, doplněná o menší výstavní projekty dalších autorů napříč generacemi s výraznými úspěchy na domácí i světové fotografické scéně (Miloš Nejezchleb, David Neff, řada inspirativníchautorů z archivu festivalu Fotojatka v projekci Jana Flašky a další).

Za poskytnutí fotek děkujeme Radkovi Řebřinovi (Blatenský fotofestival)