Jelikož všichni dobře víme, co se děje nedaleko od hranic našeho státu, dovolujeme si vás poprosit o spolupráci. Jménem pracovníků/záchranářů Oblastního střediska Strakonice chystáme akci - pomoc Ukrajině. Jelikož i v našich řadách pracuje vynikající kolega, kamarád, záchranář, který se na Ukrajině narodil a část jeho rodiny tam v těchto zlých časech dále pobývá - rozhodli jsme se pomoci! V době "covidové" pomáhala společnost a lidé nám, tak nyní je čas, abychom i my pomohli jinde, tam, kde je to aktuálně potřeba.

Pokud byste se i vy k nám chtěli připojit, budeme moc rádi.

Sbírka na pomoc Ukrajině se bude konat ve středu 2. března 2022 od 10.00 do 16.00 hodin na základně Zdravotnické záchranné služby ve Strakonicích, která má sídlo v areálu Nemocnice Strakonice a.s. (v přízemí budovy ředitelství).

Na místě budou přítomni naši pracovníci/záchranáři, kteří od vás převezmou věci a ještě před samotným odvozem na Ukrajinu je zaevidují a uloží. Pokud máte možnost, noste věci v krabičkách, krabicích, pevných taškách, zkrátka v něčem, co nám usnadní skladování a transport. Pokud možnost nemáte, my si s tím poradíme.


Budeme shromažďovat TRVANLIVÉ POTRAVINY a TOALETNÍ POTŘEBY, které naši řidiči/záchranáři osobně na hranice dovezou a předají ukrajinským občanům.


Případné dotazy vám budou zodpovězeny na facebookové skupině ZÁCHRANÁŘI Oblastního střediska STRAKONICE POMÁHAJÍ UKRAJINĚ, nebo na e-mailu: pomoc.ukrajina@seznam.cz, nebo na telefonním čísle 739 029 791.

Děkujeme za Vaši případnou spolupráci.
Záchranáři/řidiči OS Strakonice