Četla jsem na webu Strakonického deníku článek o kontrole dětských hřišť a pískovišť ve Strakonicích. Už mám větší děti, takže jsem to řešila před deseti lety poprvé, když mne vadilo, že nejsou oplocené nízkými plůtky. Na západě bylo úplně normální, že jsou hřišťátka oplocená, aby neutíkaly děti a taky, aby tam nechodili lidé venčit večer psy. Tady se mi vysmáli, teď to po deseti letech objevujou jak Ameriku…..
Jinak bych přivítala, kdyby byla hřiště více přívětivá, méně plastová a hlavně naučná jak po pohybové stránce, tak i třeba vybízející k poznávání a péči o okolí, přírodu (krmítka pro ptáčky, veverky, ptačí budky, hmyzí domečky,… Dále by bylo fajn tam osadit mapu všech hřišť ve městě, aby když je tam plno, se mohli rodiče přemístit na jiné… Co bych ještě vylepšila je důraz na zastíněné zóny, pokud to je jen trochu možné. Některá hřiště jsou velmi exponovaná a děti, nebo maminky, které chtějí nakojit, nakrmit dítě nemají chráněné místo.


Petra Kurschová, Strakonice

Původní článek najdete na:https://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/detska-hriste-prosla-kontrolou-vysledek-hruza-20200526.html