Vzpomínku jsme zahájili průvodem praporečníků, čestné stráže, hostů a všech účastníků od obecního úřadu na lnářský hřbitov. Jako první jsme si připomněli památku Dezidera Kolára, vojáka Čs. samostatné obrněné brigády u jeho hrobu (pův. jménem Klein), který se ve Lnářích oženil s místní dívkou, ale žil v Praze, kde v roce 1989 zemřel a pohřben je ve Lnářích.

Následoval pietní akt u hrobu Josefa Slavíčka, příslušníka Vládního vojska Protektorátu Čechy a Morava, který zběhl a dal se k partyzánům v Kasejovicích a byl v květnu 1945 smrtelně raněn při přestřelce s německou kolonou.

Pietní akt se konal také u hrobu Petra Haferníka, jehož 105. výročí narození připadalo právě na sobotu 13. dubna. Projev o jeho životě pronesl David Maňhal z Jednoty ČsOL Strakonice, ve kterém nezapomněl zdůraznit jeho vlastenecké smýšlení. Na počest Petra Haferníka zazněla v podání pěveckého sboru Velkobor píseň Travička zelená, sokolského skladatele Jindřicha Harapáta z roku 1937, která byla oblíbenou písní vojáků Čs. obrněné brigády a byla také zpívána těmto vojákům při jejich příjezdu do Plzně v květnu 1945.

Pietní akt jsme zakončili u hrobu Jaroslava Maška ze Lnář, oběti náletu na nádraží ve Starém Plzenci z dubna 1945.

Pietní akty jsme zakončili Večerkou a hymnami Slovenské a České republiky, opět v podání sboru Velkobor. U každé z připomínaných osob pronesl místostarosta Lnář Vladimír Červenka jejich stručný životopis. Čestnou stráž drželi členové lnářských spolků SDH Lnáře, mysliveckého spolku Stráže Lnáře, TJ Sokola Lnáře, TJ Sokola Blatná a členové klubů vojenské historie z Horažďovic a Českých Budějovic, v historických uniformách Čs. samostatné obrněné brigády.

Za Jednotu ČsOL Strakonice se zúčastnil i br. Miroslav Šavrda a br. Dušan Vávra. Po skončení pietních aktů proběhla v zasedací místnosti obecního úřadu Lnáře přednáška člena Jednoty ČsOL Strakonice Dušana Vávry na téma Čs. obrněná brigáda, její vznik, bojová činnost a působení na demarkační čáře, která byla doplněna vzpomínkami na otce pana Pavla Haferníka a Evžena Faji. Následovala přednáška člena Jednoty ČsOL Strakonice a předsedy KVH Čeští lvi České Budějovice Radka Marcína na téma Zbraně používané Čs. samostatnou obrněnou brigádou. Nejen Lnářští tak prožili zajímavé vzpomínkové odpoledne se vzpomínkou na historii.