I když senioři v domovech nemohou kvůli opatření před šířením koronaviru přijímat návštěvy a zůstávají v bezpečí svých domovů, nechybí jim obyčejná každodenní radost ze života. O program se starouškům starají také v Centru sociální pomoci ve Vodňanech. 

Fotografie jsou z tvůrčího tvoření, kterého se i nadále mohou lidé v domově účastnit, i když v současné době v menších skupinách. Podle ředitelky zařízení Daniely Davidové nechybí ani oblíbený pravidelný program s názvem Žena za pultem, který zvedá ze židlí i ty, kteří běžně většinou odmítají jakýkoliv kontakt se světem a uzavírají se do svých pokojů. "Tuto akci míváme každý měsíc. Pojmenovali jsme ji podle seriálu, který byl populární za socialismu a seniorům je velmi blízký. Je to vlastně takový "bufetový" prodej toho, co mají senioři rádi. Chlebíčky, věnečky, rolády…, káva a čaj zdarma," popisuje Daniela Davidová aktivizační akci, která se v domově opravdu osvědčila. Program se běžně koná v jídelně, tentokrát se personál postaral o rozvoz přímo na pokoje. 

Daniela Davidová, CSP Vodňany

Také žijete za zavřenými dveřmi?
Ať už jste domov pro seniory, dětský domov, pracujete z domova nebo hlídáte děti kamarádkám, napište nám a pošlete fotky. Můžete také  inspirovat ostatní, čím se doma zabavit!
Ať vaši známí vědí, že jste v pohodě a máte se dobře, i když se nesmíme osobně scházet!

Příspěvky zasílejte prostřednictvím našich webových stránek nebo na e-mailovou adresu: klara.alesova@denik.cz