Veřejná sbírka pro Ukrajinu
Vodňany

KDY: Od 1.března do odvolání (pondělí až pátek 9-12 a 13 -16)
KDE:
Infocentrum Vodňany

CO PŘINÉST: Nejpotřebnější jsou aktuálně hygienické potřeby (především dětské), balené vody, potraviny s dlouhou trvanlivostí.

Důležité kontakty:
Linka pro pomoc ukrajinským občanům 974 801 802
Kontakt ve městě Vodňany 778 477 274 (Júsuf Traore)
Infolinka Charity ČR (možno hovořit v ukrajinském jazyce) 731 431 431

Pomoc na bojiště a do utečeneckých táborů
Město Strakonice
KDY: 2. a 3. března (středa a čtvrtek)
KDE: Městský úřad Strakonice, vedle oddělení matrik

CO PŘINÉST: V současné chvíli zoufale chybí v utečeneckých táborech karimatky, spacáky a pro vojáky na bojištích škrtidla. Prosíme vás, máte-li tyto věci doma a můžete-li je věnovat, pak je doneste na Městský úřad Strakonice, vedle oddělení matrik. Soukromý dopravce odveze potřebné věci na Ukrajinu. Děkujeme vám za vaši pomoc.

Materiální sbírka pro Ukrajinu
Nadační fond Srdce pro Strakonice

KDY: Středa 2. března a čtvrtek 3. března 2022
KDE: Společenský sál Šmidingerovy knihovny Strakonice, 15.30 - 19.30 hodin

CO PŘINÉST: Sušené mléko - plechovky Tatra, dámské hyg. potřeby - vložky, dětské plenky a mokré ubrousky, databanky, nabíječky na mobily, elektrické prodlužovačky, flísové deky - takové ty válečky, jak se prodávají (jsou lehké, teplé a skladné na cesty), spacáky, stany, izolační karimatky se stříbrnou vrstvou, svítilny (baterky) + baterie, teplé rukavice všech velikostí.

NIC JINÉHO PROSÍME OPRAVDU NENOSTE, jsme domluveni na tyto konkrétní věci. Víme, že to myslíte dobře, ale oblečení a jiné věci zasílají již jiné organizace a je ho opravdu hodně. Děkujeme za pochopení -  Srdce pro Strakonice.

Finanční sbírka na pomoc lidem z Ukrajiny
Nadační fond Srdce pro Strakonice

Číslo transparentního účtu: 77738601/ 2010
IBAN: CZ1120100000000077738601
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Pomoc Ukrajině
Záchranáři oblastního střediska Strakonice

KDY: Středa 2. března 2022 od 10.00 do 16.00 hodin
KDE: Základna Zdravotnické záchranné služby ve Strakonicích, areál Nemocnice Strakonice a.s. (v přízemí budovy ředitelství)
Na místě budou přítomni naši pracovníci/záchranáři, kteří budou připraveni od vás věci převzít, zaevidovat a uložit před tím, než bude zahájen jejich transport

CO PŘINÉST: Trvanlivé potraviny, toaletní a hygienické potřeby. 

Pokud máte možnost, noste prosím věci v krabičkách, krabicích, pevných taškách, zkrátka v něčem, co nám usnadní skladování a transport. Pokud možnost nemáte, my si s tím poradíme. Veškeré dary naši řidiči/záchranáři osobně na hranice dovezou a předají ukrajinským občanům.

Veškeré dotazy Vám budou zodpovězeny tady na FB skupině Sbírka pro Ukrajinu - Záchranáři OS Strakonice, nebo na e-mailu: pomoc.ukrajina@seznam.cz, nebo na telefonním čísle 739 029 791.
Děkujeme za Vaši případnou spolupráci. Záchranáři/řidiči OS Strakonice

Jihočeský kraj shání ubytovací prostory i tlumočníky

Ubytovací zařízení – v případě, že nabízíte ubytovací kapacity (penziony, domy, byty) k ubytování Ukrajinským občanům na území Jihočeského kraje utíkajícími před válkou, vyplňte prosím formulář pro zařazení do databáze. Prostory by měly být připraveny k okamžitému nastěhování a vybavené pro bydlení. V případě potřeby se na Vás obrátíme.

Nabídky ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje: odkaz na formulář

Tlumočníky do ukrajinštiny (nevyžadujeme certifikát, ale pokud ho máte, uveďte to) – v případě, že můžete poskytnout tlumočnické služby napište nám na adresu pomahameUkrajine@kraj-jihocesky.cz.

V případě, že chcete nabídnout materiální pomoc lidem, kteří jsou ubytovaní v Jihočeském kraji, vyplňte formulář.

V případě, že chcete poskytnout materální pomoc lidem na Ukrajině, obraťte se na neziskové organizace např.: Člověk v tísni atd.