Prázdniny se sice jmenují jarní, ale počasí se zrovna moc nevytáhlo. Sněhové a dešťové přeháňky doprovázené silným větrem zrovna nelákaly k venkovním hrátkám. A co dělají školáci? Sedí doma u počítačů, tabletů či mobilů.

Proto si knihovna v Sedlici dala za úkol vytáhnout děti ven a nabídnout jim zajímavý program v podobě hraní stolních her. Vždyť co může být lepší, než si jen tak společně pohrát a sdílet zážitky naživo se svými vrstevníky. Pod heslem „kdo si hraje, ten se nenudí“ připravila paní knihovnice Hana Kulandová s paní místostarostkou Kateřinou Brabcovou známé i méně známé hry. Pexeso, kvartero, Černý Petr, Carcassonne, Aktivity, Kloboučku hop, Uno, Dobble ….to je jen výběr z velkého množství aktivit, které byly pro děti k dispozici.

Hry knihovna nakoupila, aby přilákala i mladší čtenáře.  Jak je vidět ze statistik, tato investice se vyplatila a malých čtenářů mnohonásobně přibylo. Knihovna není jen místem, kam se chodí půjčovat knihy, ale i zábavnou hernou, kde děti mohou trávit svůj volný čas.

Kateřina Brabcová