Do lesa se šla původně jen projít paní Darina Hodinová. A jak to dopadlo? U cesty na ni čekala partička hříbků. "Sice jsem neměla ani nůž, protože jsme šla jen na procházku, ale takovou nadílku jsme tam nemohla nechat," popisuje houbařka. Na místa, kde hřiby našla, chodí prý léta, ale nikdy tam nerostly - maximálně lišky. 

Houbařské úlovky z okolí Strunkovic.Houbařské úlovky z okolí Strunkovic.Zdroj: Darina Hudy Hodinová

Ve sváteční odpoledne si chvíli na houbaření našel také Otmar Aleš z Cehnic. A vyplatilo se, domů přinesl plný košík. Největšími obdivovateli byli jeho vnoučci Mareček a Radeček.

Hřiby už se dají najít i na Strakonicku.Hřiby už se dají najít i na Strakonicku.Zdroj: Archiv Otmara Aleše

Uplynulý víkend kontroloval situaci v lesích i Jan Malířský ze Strakonic. V místech která prošel, našel pouze lišky, a to navíc jen tam, kde bylo vlhko -  v lokalitách s mechem, trávou a listy buků.

Do lesa se vydal také Jan Malířský. "Konečně začaly růst hřiby dubové a nejsou ani tak červivé, jako ožrané od plžů, hlavně nohy. Takže zejména doubí a hráze rybníků, zde lze nalézt také holubinky nazelenalé, hřiby plstnaté a v lese pak i lišky, ale ty již v menším množství než před týdnem, popsal situaci v lese Jan Malířský.  A dodává praktickou radu: "Když přijdete domů, řádně se prohlédněte, zda jste si nepřinesli klíště, je jich doopravdy mnoho."

Pojďte s námi do lesa.Pojďte s námi do lesa.Zdroj: Jan Malířský

Houbařům velice děkujeme za poskytnutí fotek. 

Pokud už jste na houby vyrazili i vy a máte první úlovky, také se nám pochlubte! Stačí fotky zaslat na e-mail: kamila.smidova@denik.cz nebo klara.alesova@denik.cz. Předem za zaslané snímky děkujeme.