Slavnostní 30. ročník, který připadnul na květen 2020, se již podruhé přesouvá a pořadatelé věří, že se v plné parádě uskuteční v roce 2022. S ohledem na pandemickou situaci a hygienická opatření připravili jednodenní program, který bude maximálně bezpečný a přitom pozitivní:

  • Mše za rybáře a za město Vodňany: v pátek 5. od 19 hodin, před rybářskou školou na břehu rybníka Malá Podvinice, celebruje kněz Josef Prokeš.
  • S ohledem na vývoj pandemické situace se sobotní trh 22. května na náměstí Svobody uskuteční pouze v běžném režimu od 6.00 do 12.00 hodin. Historické tržiště, na které jste byli z předchozích rybářských dnů zvyklí, nebude tento rok jeho součástí.
  • Za rybami přes Vodňany, zábavně naučná stezka: v sobotu po celý den a dále až do 13. 6. 2021. Trasa vás provede mezi místy, partnerskými organizacemi a institucemi ve městě. Nabídne rodinám s dětmi nejen procházku, lovení odměn, hravou formou podá informace o vybraných rybách a povede k hledání překvapivých nebo úsměvných souvislostí. Mlčenlivým průvodcem vám bude výtvarně zpracovaná mapa, kterou najdete uprostřed Zpravodaje. Živou, hovornou a vtipnou průvodkyní bude herečka Simona Babčáková, která nastoupí na stezku v 10 hodin u kulturního domu. Start procházky je před kulturním domem, cíl v Městské knihovně.
  • Den otevřených dveří, hry a soutěže: v sobotu od 10 do 16 hodin v areálu objektů FROV, SRŠ, MEVPIS. Výstavní prostory otevře Městská galerie a muzeum, Městské kulturní středisko nabídne komorní doprovodný program před budovou kulturního domu a v Zeyerových sadech, občerstvovací okénka budou k dispozici nejen v areálu Blanice. Rozsah podle aktuálních hygienických opatření.
  • Tradiční gastronomická soutěž se nemohla v tomto roce uskutečnit, nahradil ji Den učňovských dovedností. Foto a videozáznamy najdete webových stránkách a na facebookovém profilu Vodňanských rybářských dnů.
  • Barevné speciální vydání Zpravodaje města Vodňany je součástí letošního bezpečného programu. Najdete zde rozhovory, zajímavosti na téma Vodňanských rybářských dnů.
  • Vitríny kulturního domu poskytnou prostor pro tematicky laděnou výstavu, kterou připraví Městské muzeum a galerie.