Po roční pauze vyšel opět  do ulic Blatné průvod masopustních maškar. Jsme rádi, že se počet účastníků pravidelně zvyšuje a v průvodu vedle masek tradičních potkáváme stále nové „tváře“. Blatenský masopust si za dobu své obnovené existence našel své pravidelné účastníky a pevně věříme, že čím déle bude pokračovat, tím více lidí bude k aktivní účasti lákat. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří ochotně přijali naši výzvu k účasti v tradičních maskách masopustu. Bez těchto masek a jejich nositelů by masopust nebyl.

Obrovský dík patří Kláře Jánské, která stojí za návrhy a realizací hlavních masek a rok co rok při této příležitosti pilně tvoří masky nové. Ty tak postupně rozšiřují, zpestřují a především zdobí blatenský masopust.

Děkujeme Blance Antošové z Domácí pekárny Blatná, která zásobila letošní ročník bohatou porcí preclíků a masopustního pečiva.Děkujeme rovněž všem hospodám a restauracím, které napojili a nakrmili masopustní průvod – Restaurace Beránek @restauraceblatna, Kulturní kavárna Železářství U Šulců @KulturniKavarna, Základna bar, Hospoda U Datla a Restaurace v Sokolovně @turecek89.
Děkujeme městské policii, která jako vždy zajistila průvodu bezproblémový průchod městem. Děkujeme Jakubovi Loulovi @jakubloulaphotography za jeho práci na fotodokumentaci celé akce.

Těšíme se za rok opět při masopustu, na shledanou!

Kulturní plantáž Blatná