Chtělo to sbalit spacáky, plyšáky něco dobrého na zub a hlavně hodně odvahy. V době, kdy děti většinou ze školky odcházejí, se sem v pátek 24. června vracely. I když to s počasím vypadalo všelijak, nakonec se sluníčko umoudřilo, rozehnalo mraky a předškoláci se mohli vydat na cestu za pokladem.

Pohádkové postavy si pro ně připravily po cestě úkoly. Děti sbíraly například perly na náhrdelník pro vílu Amálku, vyzkoušely si, jaké je to chodit poslepu, aby věděly, jak to má Krteček a čekala je ji i ježibaba z perníkové chaloupky, u které loupaly perníček. Pohádková stezka je zavedla až k sladkému pokladu, který našly ukrytý v korunách stromu.

Po náročné cestě vyhládne, a tak bylo potřeba upéct na ohýnku něco k snědku. Na voňavých buřtech si všichni pochutnali a pak už hurá do školky, kde je čekala pyžamová party. Tančilo se a nechyběla ani parádní hostina s šampíčkem, o kterou se postaraly paní učitelky společně s maminkami.

Po náročném dni, jak to tak bývá, umýt vyčistit zuby a spát. Ti odvážnější ve školce, ti, kteří měli strach z bouřky, se zavrtali do svých pelíšků doma. V sobotu ráno si partu odvážlivců vyzvedli rodiče. Děti pusu nezavřely, tolik zážitků potřebovaly vypovědět!

I když se jim po školce bude moc stýskat, těší se už do první třídy, kde se naučí psát, počítat a mnoho dalších věcí. Tak hodně štěstí, ať se vám dětičky v tom velkém světě daří!

Za článek a fotky děkujeme Lence Krtkové, Veronice Novákové a Dáše Poddané z MŠ Cehnice.