Tento ročník byl výjimečný nejen neuvěřitelně krásným počasím, ale i účastí mnoha umělců. Například rockového zpěváka Viktora Dyka a členy jeho kapely WAW.

Početný “lot” jezdců nerozhodila protentokrát ani přítomnost tvrdých rockerů, kteří si tu prvně vychutnali jiný druh adrenalinu, než znají z koncertních pódií.

Jezdci ani umělci neopomněli v tento výjimečný den uctít památku Karla Gotta. Jak potleskem, tak několika jeho známými písněmi v podání Jaroslava Parciho (úspěšného účastníka soutěže Superstar). Parci tuto celodenní akci také vtipně moderoval, a to nejen ze země, ale též z hřbetu jednoho ze soutěžních koní.

Pro Viktora Dyka, který před nedávnem prodělal vážné poranění hlavy, to bylo též o překonání jeho samotného, v rámci strachu z pádu z výšky.

Když jsme se Viktora zeptali na jeho pocity z jízdy na koni, odpověděl nám: "Pro mě byl tento den především úspěšným překonáním mé fóbie z výšek, získanou vlivem mého loňském úrazu hlavy. Vylézt na koně, s vědomím možného pádu, pro mě nebylo úplně jednoduché, ale jelikož jsem ten tvrdý rocker…”, usmívá se Viktor. Dodal, že si moc si váží pozvání na tuto akci, kterou každoročně pořádá stáj Cassinis. "Tato stáj vlastní několik koňských mistrů republiky, včetně šampióna jménem Cassinis Son-T. Ten je zároveň několikanásobným vítězem soutěže Kůň roku. Mimochodem je mi, jako chlapovi, dost sympatické být součástí týmu šampiónů, jehož ikonou je tento úspěšný plemenný hřebec, byť jen na chvíli. Před nasednutím jsem instinktivně cítil, že šampión, který mi dovolí spočinout na jeho zádech, nebude mít důvod popasovat se s mým neohrabaným tělem a mou důvěrou v něj. Tudíž děkuji organizátorům za jejich trpělivost. Navíc jsem cítil krom pocitu adrenalinu z nepoznaného i touhu po nové inspiraci. No, a stalo se. Múza přišla v podobě nápadu na text pro náš nový song. Jeho název bude Anděli můj."

Libuše Barková