Průvod, Iluminace divadla Víti Marčíka mladšího v Rajské zahradě a show na šále v podání souboru Bude Cirkus zahájily první ročník festivalu Otakar na kostkách.

Na druhý den se mohli sousedé sejít v Panské ulici na snídani, na Havraním náměstí vidět představení Malého divadélka Praha, v Panské ulici zajít na divadla i s mágem, na Piaristickém náměstí potkat opět Malé divadélko Praha s Varieté nebo hudbu a workshop Divadla Líšeň. Večer zakončily v Panské ulici Mr. Moon show nebo ohňová show Terezy Georgievové na Piaristickém náměstí.

Pokud jste nestihli připravený program, můžete přijít i v neděli 26. září a zahájit den v 10 h den snídaní a bohoslužbou v Panské ulici. Tamtéž od 11 do 13 h budou vystupovat soubory Amsterdam, Péro za kloboukem nebo Víťa Marčík ml. Soubor Buchty a loutky se představí ve 14 h na Havraním náměstí, který ještě v 18 h bude mít přichystán pro veřejnost Automat na filmy na Piaristickém náměstí. V 15 h se představí soubor Péro za kloboukem na Piaristickém náměstí a v 17 h v Panské ulici a Jan Horák v 16 h vystoupí s představením Zapomenuté světlo v Rajské zahradě.