Mandoria je zábavní park pro celou rodinu. Jde o největší atrakci tohoto druhu v celém Polsku a zřejmě i v Evropě. Návštěvníci zde najdou řadu velkolepých atrakcí jako je plavba lodí imitující zdolávání velkých vln, obří skluzavku, originální kolotoče a nechybí ani jízda na lodičkách. Podobně jako u dalších zařízení tohoto typu je v parku Mandoria dostatečné stravovací zázemí a parkování zdarma.

Co všechno můžete v Mandorii zažít

Celé místo je navržené tak, aby připomínalo renesanční obchodní město. Za nápadem a uskutečněním investice stojí jeden z nejbohatších Poláků – Antonin Ptak, jak uvádí zpravodajský web Wyborcza.

Takto to vypadá v zábavním parku Mandoria u Lodže:

| Video: Youtube

K dispozici je přes padesát atrakcí. Jedná se o rodinné horské dráhy, lodičky plující po vodě i klasické kolotoče. Každá atrakce má své originální pojmenování a je stylizovaná do různých témat.

„Mezi nejvýznamnější atrakce v zábavním parku patří horská dráha Merkant, zrcadlové bludiště ukrývající mnohá tajemství, velký benátský dvoupatrový kolotoč Caravan, kolotoč Leonardova lucerna umístěný nad vodou nebo loď zvanou Galeon, která připomíná plavbu na rozbouřeném moři,“ uvedl turistický web Lodz.travel.

Nabídka atrakcí v zábavním parku je natolik široká, že si zábavu užijí děti v každém věku, a dokonce i rodiče. Část atrakcí je přizpůsobena také hendikepovaným osobám.

Jak se do Mandorie dostat

Zábavní park Mandoria se nachází v městě Rzgów u Lodže. Cesta z Ostravy je dlouhá zhruba 270 kilometrů a trvá bez přestávek dvě a půl hodiny. Z Prahy pak jde o vzdálenost 550 kilometrů a cesta trvá něco pod šest hodin čistého času. Z Hradce Králové sem dojedete za zhruba čtyři a půl hodiny po zdolání vzdálenosti 400 kilometrů.


Nahrává se anketa ...

Kolik se za vstup do Mandorie platí

Jak uvádí webové stránky zábavního parku, vyplatí se koupit vstupenky předem online. Například při pořízení rodinné vstupenky je rozdíl 57 zlotých, tedy v přepočtu zhruba 300 korun.

Ceny vstupenek:

  • Děti do výšky 85 centimetrů: zdarma
  • Celodenní vstupenka při nákupu online: 129 zlotých
  • Celodenní vstupenka při nákupu na místě: 139 zlotých
  • Rodinná vstupenka 2 + 2 při nákupu online: 499 zlotých
  • Rodinná vstupenka 2 + 2 při koupi na místě: 556 zlotých
  • Senioři: 99 zlotých
  • Těhotné ženy: 89 zlotých

Kdy do Mandorie vyrazit?

Zábavní park Mandoria je otevřený celoročně. Během všedních dnů i víkendů je přístupný od 10 do 18 hodin.

Co na Mandorii říkají návštěvníci

Zábavní park Mandoria v Rzgówě u Lodže má velmi vysoké Google hodnocení. Celková známka plynoucí z téměř 18 tisíc recenzí je 4,8 z 5 možných hvězdiček.

„Místo se skvělou atmosférou. Skvělé atrakce pro děti i dospělé. S rodinou jsme si zde užili více než šest hodin zábavy. Na chvíli jsme se vrátili do bezstarostného dětství. Z celého srdce návštěvu doporučuji,“ uvedla v recenzi pro Google návštěvnice Abra Kadabra.

Na kolotočích se mohou povozit i dospělí:

„Skvělé dobrodružství, báječně jsme si to užili. Doporučuji malým i velkým. Na návštěvu budeme dlouho vzpomínat a rádi se sem zase vrátíme. Velmi milí zaměstnanci, výborné atrakce,“ napsala do své recenze například uživatelka Maja Sikorská.