1/7

Českobudějovicko

close Na kapely Alkehol a Walda Gang můžete vyrazit do Metropolu v Českých Budějovicích. info Zdroj: Deník/Zdeněk Hejduk zoom_in Na kapely Alkehol a Walda Gang můžete vyrazit do Metropolu v Českých Budějovicích.

Walda Gang a Alkehol
Kdy: Pátek 5. května, 20.00 h
Kde: Metropol, České Budějovice
Proč přijít: Walda Gang a Alkehol jsou stálice české rockové scény. Jejich společné koncerty jsou jedním dlouhým rockovým mejdanem s bouřlivou atmosférou a prvotřídní zábavou. Obě kapely tahají jeden hit za druhým jako králíky z klobouku.

Barvám neutečeš
Kdy: Sobota 6. května, 9.00 h
Kde: Sokolský ostrov, České Budějovice
Proč přijít: Děti i dospělí, mladí i staří, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi - zúčastnit se může opravdu každý! Stačí jediné, vyrazit na trasu dlouhou 5 km během či chůzí a nechat se při tom zasypat barvami.

Na zelené vlně 2023
Kdy: Sobota 6. května, 9.00
Kde: Sokolovna, Týn nad Vltavou
Proč přijít: Unikátní jednodenní výstava vltavínů, přednášky, burza.

Svinenské výšlapy
Kdy: 6. května, 8 - 10 hodin (start)
Kde: Kulturní a informační centrum, Trhové Sviny
Proč přijít: Účastníci turistického pochodu vyrazí na výšlap o délce 9, 13 nebo 33 kilometrů. Cíl akce je na Buškově hamru. Více na www.svinenskevyslapy.cz.

Oslavy Dne vítězství
Kdy: Pondělí 8. května, 10.00 h
Kde: Hřbitov sv. Otýlie, České Budějovice
Proč přijít: Oslavy proběhnou za účasti představitelů města, kraje, členů Oblastního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu i zástupců Armády České republiky.

Zahájení plavební sezóny
Kdy: Sobota 6. května 
Kde: na různých místech Budějovicka
Proč přijít: Při akci Lodě na vltavské vodě chtějí organizátoři upozornit i na novinky podél řeky. Zdarma si mohou účastníci vyzkoušet řadu aktivit spojených s řekou. Podle jednoho z organizátorů Vojena Smíška je v Budějovicích možné využít plavby po Malši. Start bude v Kavárně Vlnna ve 13 h, 14 h, 16 h - zdarma bez rezervace - plavba k Malému jezu kolem nově zrekonstruovaného parku Dukelská s novou náplavkou a přístupem k řece.
Dále je připraveno: Hluboká nad Vltavou - vodní sporty a půjčovna plavidel - Sportovně relaxační areál - 10h až 16h - zdarma bez rezervace. Plavba lodí na Karlův Hrádek - Hluboká nad Vltavou Zámostí - přístaviště Hamry u mostu na levém břehu - 9 h a 13 h - zdarma bez rezervace. Karlův Hrádek - plavba lodí do Hluboké nad Vltavou - molo Karlův Hrádek 11.30 h a 16 h - zdarma bez rezervace. Purkarec - vodní lyžování - start molo Purkarec - 11 h, 12 h, 13 h, 14 h, 15 h - zdarma, nutná rezervace na telefonu 387 966 164.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right