Zakleté pírko
KDY: Sobota 4. a neděle 5. ledna od 17.30 hodin
KDE: Kino Oko Strakonice
ZA KOLIK: 130 Kč

Nová pohádka Zdeňka Trošky vypráví příběh odvážné dívky, která se vydá do světa vysvobodit zakletého prince.
Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí neustále sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit jeho prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milovaného. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka před zlou princeznou Ebenií bude potřeba především pravá láska.

Zimní chovatelská výstava 
KDY: sobota 4. a neděle 5. ledna
KDE: Areál ČSCH Blatná 

Už 21. zimní výstava výletků holubů, králíků, drůbeže s ukázkou exotického ptactva.
Otevřeno: 4. ledna od 13 do 17 odin a 5. ledna od 8 do 12 hodin.
Pořádá Český svaz chovatelů, základní organizace Blatná.

Chelčická obchůzka Tří králů
KDY: sobota 4. ledna od 13 hodin
KDE: Chelčice

V Chelčicích můžete v sobotu 4. ledna od 13 hodin potkat Tři krále. Vydají se na svoji tradiční obchůzku se sbírkou na kterou může přispět každý libovolnou částkou. Výtěžek z letošní sbírky bude rozdělen mezi Chelčický domov sv. Linharta, o.p.s. a o.s. Mája-Tvořivé Chelčice.
Místo konání: kostel sv. Martina, Chelčice

Tříkrálová sbírka Sedlice
KDY: sobota 4. ledna a neděle 5. ledna od 8 hodin
KDE: Sedlice a spádové obce

Koledníčky můžete v sobotu a neděli potkat v Sedlici, Holušicích, Mužeticích a Němčicích uskuteční. Koná se tam tříkrálová sbírka.