Předchozí
1 z 25
Další

Zajděte do Géčka ochutnat burgery

Drive Burgers, RumburkIlustrační fotoZdroj: Michal Bartoš
Nejen americkou kuchyni budete moci ochutnat od pátku 9. do neděle 11. září v českobudějovickém nákupním centru Géčko. Kde se v pátek a v sobotu mezi 10. a 21. h a v neděli mezi 10. a 20. h bude konat Burger Street festival. Kromě rozličných druhů burgerů si můžete také dát červíky, rolovanou zmrzlinu, makronky nebo churros a zapít to vínem, míchanými nápoji či pivem. Vstup zdarma.


V Lišově si poslechnete Noida a uvidíte veterány

Václav Noid Bárta a skupina Nora v Nýrsku.Václav Noid Bárta. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Daniela Loudová
Nenechte si ujít tradiční lišovské slavnosti, které připadají na pátek a sobotu 9. a 10. září. Zajděte v pátek 9. září do Schwarzenberského špitálu, kde v 19 h začne vernisáží výstava Umělecká řemesla s módní přehlídkou za doprovodu saxofonu. Tamtéž v sobotu mezi 14. a 18. h najdete řemeslné dílny, prodejní stánky, nebo vystoupení folkového dua Náhlá změna. Otevřeno bude muzeum F. M. Čapka. Velkým program se bude konat i na náměstí Míru. V pátek přijedou historické vozy v rámci XIII. ročníku jízdy South Bohemia Classic, setinové ralley veteránů. Přihlížet můžete od 17 do 18.30 h. V sobotu se těšte na kulturní program na náměstí Míru, a to v 15.30 h na dechovku Jižani, v 16.30 h nastoupí Dětský folklorní soubor Lišováček, v 17.10 h přijde na řadu Sweet dance orchestra, v 19.15 h uslyšíte Atmo music, ve 20.35 h se pobavíte nad humorem v pořadu Na Stojáka s Dominikem Heřmanem Lvem a Radkem Petrášem. Ve 22.15 h zazpívá Václav Noid Bárta. Vstup na akci je zdarma.


Zahrají hity kapely Queen, přijeďte motoráčkem

Kultura na sláměKultura na sláměZdroj: Miroslav Bžoch
Queen revivalová kapela Princess přijede v pátek 9. července koncertovat do Týna nad Vltavou. V 19 h uslyšíte nejznámější hity Freddieho Mercuryho a kapely Queen v amfiteátru z balíků slámy na hřišti u Sokolovny. U této příležitosti také bude vypraven zvláštní vlak z Protivína a z Číčenic do Týna nad Vltavou. Skládat se bude z motorového vozu z řady 814 „RegioNova“.


Ochutnávka vína v Třeboni

Pardubický festival vína.Festival vína. Ilustrační fotoZdroj: Jaroslav Černý


Dobré víno si dáte v sobotu 10. září v Třeboni. Mezi 9. a 19. h se na Masarykově náměstí totiž bude konat druhý ročník Vinobraní. Sjedou se sem vinaři z Čech a Moravy z dvanácti vinařství, kteří budou prezentovat své odrůdy vín. K zakousnutí budou i delikatesy hodící se k vínu. Vstup bude zdarma.

Country a western v Rudolfově

Jimmy Magura vystoupil i loni na Budějovickém westernuJimmy Magura vystoupil i loni na Budějovickém westernuZdroj: Deník/Miroslava Jindrová
Rudolfovy trhy přinesou v sobotu 10. září v Rudolfově country a westernový program. Vystoupí například Jindřich Zobl přezdívaný Zorro s honáckými biči, bude také vrhat noži a tomahawkem. Představí se také taneční skupina Crock 14 a uspořádá workshop pro diváky. Jejich vystoupení završí vtipně pojatý kankán. Na svém oři přijede kovboj Jiří Magura, který předvede své umění v sedle. Svou show bude také vtipně komentovat. Téměř divadelní společnost přiveze pohádky. Stará Indiánka Markéta Vávrová bude návštěvníkům vyrábět domácí kosmetiku. K tanci a k poslechu zahraje kapela Samband. Nakoupíte na řemeslném trhu, kde si můžete dát i občerstvení. Přijďte mezi 10. a 18. h na Farskou louku.


Houby budete poznávat na Javorníku

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Iveta Nádvorníková
Houbařský víkend zažijete na Javorníku mezi pátkem 9. a neděli 11. září. Užijí si ho nadšení houbaři, kteří mohou v hotelu Krásná vyhlídka na Javnorníku všechny tři dny navštívit výstavu hub, na výstavě se mohou děti zúčastnit poznávací soutěže. Zahájena bude v pátek od 19.30 h. Celý víkend můžete přinést vlastní houby, určovat se budou v pátek od 21 do 21 h, v sobotu od 11 do 18 h, v neděli od 9 do 11 h. V sobotu od 9 do 11 h se můžete vydat na houbařskou vycházku s mykologem. Vychází se od sochy Karla Klostermanna na návsi. V 18 h bude vyhlášena divácká soutěž Miss Hřib. Exponáty odevzdávejte od pátku od 15 h do soboty do 15 h. V neděli ve 12 h bude výstava ukončena.


Poznávejte písecké věže

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Jana Urbanová
Na písecké věže se můžete vydat v neděli 11. září od 13 h. Akce Písecké věže je určena pro milovníky Písku a historie. Skupiny obdrží startovní průkaz s herním plánem a mapou úkolů souvisejícími s píseckými věžemi. Startuje se od písecké Sladovny. Těšte se na odpoledne plné zábavy a poznání. Splníte-li úkoly, budete odměněni. Zápisné stojí 50 Kč.


Pohodové odpoledne u Jordánu

Sokolská plovárna v Táboře.Sokolská plovárna v Táboře.Zdroj: Deník/Jiří Dintar
Neváhej a poť!, tak se jmenuje událost, které se můžete zúčastnit v sobotu 10. září od 15 h na Sokolské plovárně v Táboře. K dispozici bude mobilní sauna, dáte si pivo nebo se zastavíte ve fooftrucku s burgery. Na místě si zahrajete také petangue či frisbee, děti mohou tvořit v dílničce. Půjčit si můžete i sluneční dalekohled.


Loučení s létem hned na třech místech

Velešínské koupalištěVelešínské koupalištěZdroj: Deník/Zuzana Gabajová
Loučit s létem se budou na velešínském koupališti v sobotu 10. září od 16 h. Pro děti bude připraven animační program, skákací hrad nebo ukázky Integrovaného záchranného systému. Starší si večer užijí Retroparty ve stylu 70. až 90. let. Vystoupí DJ Mickey.

S létem se budou loučit také v obci Včelná, a to v sobotu 10. září od 16 h. Od 16.30 h zahraje Notstand. V 18 h vystoupí Trio Traktůrek, večer zakončí ve 20 h Amarock.

Na zámku v Blatné se bude konat od soboty 10. do neděle 11. září loučení s létem. Přijďte od 10 h. Navštívit ji mohou celé rodiny, jelikož bude pestrý program i pro děti. Návštěvníci na zámku najdou stánky s vynikajícím občerstvením a také piknikovou zóna v parku.

Historickou zábavu si užijete v Trocnově

Trocnovské slavnosti u památníku Jana Žižky a muzea.Trocnovské slavnosti u památníku Jana Žižky a muzea.Zdroj: Tomáš Svoboda
Jihočeské muzeum zve do areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova na 9. ročník Trocnovkých slavností. Na nich se budou v sobotu 10. září bavit všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na představení a souboje na téma Jana Žižky a husitství, uvidíte řízenou středověkou dětskou bitvu a poslechnete si dobovou hudbu. Nesmí chybět střílení z kuše, luku, ukázky historických zbraní a zbrojí. Navštívíte dobový tábor, nahlédnete do středověké polní kuchyně, prohlédnete si historické dobývací stroje. Zajdete na lidový jarmark s ukázkami lidových tvůrců, zahrajete si středověké hry, vydáte se na komentovanou prohlídku expozice s historikem Petrem Čornejem nebo se potkáte se spisovatelem Otomarem Dvořákem. Uvidíte také, jak pokročila stavba Archeoskanzenu Troncov. Přijďte mezi 13. a 18. h, vstup bude zdarma.


Zajděte na slavnosti města Větřní

Letní plovárna a bazén ve Větřní.Letní plovárna a bazén ve Větřní.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová
V sobotu 10. září vyrazte na Slavnosti města Větřní na místní Plovárnu. Ve 14 h se představí děti ze ZŠ a MŠ Větřní. Od 12 do 17 h si budete moci na parkovišti v ulici Okružní prohlížet veterány a sportovní vozidla. V 18 h vystoupí imitátor Petr Martinák. Koncertovat budou Tuláci, Hraje to, Situace či Element. Těšte se na pečení prasátko, dílničky a malování na obličej, skupinu Bude cirkus nebo bubeníky Caramba.


Vyrazte na Kleť s dobrým úmyslem

Hurá na KleťHurá na KleťZdroj: Marire Stropková
Letošní ročník akce Trousíme se na Kleť, která se koná v sobotu 10. září, začíná v 9 h na parkovišti v Krásetíně. Vstupné pro dospělé na místě bude 250 Kč, pro děti 150 Kč. Na vrcholu Kleti vás bude čekat živá hudba kytaristy Toma Verna a kapely Znitra, ochutnávka z pivovaru Samson a doprovodný program pro děti. Každý si může jít svým tempem a pro pacienty s roztroušenou sklerózou bude lanovka zdarma. Výtěžek z této akce půjde na podporu lidí s roztroušenou sklerózou a jejich rehabilitace.


Podpořte místní produkci

Oslava místní produkce na prachatické Skalce.Oslava místní produkce na prachatické Skalce.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková
V Prachaticích se bude v sobotu 10. září mezi 10. a 13. h konat tradiční trh na Skalce. Představí se zde lokální zemědělci, sejdou se inspirativní osobnosti nebo se zapojí i kulináři. Účastí můžete oslavit místní produkci a tím podpořit lokální ekonomiku. V případě nepříznivého počasí se může trh přesunout na jindy.


V Garagi vystoupí kapela Škwor

ŠkworŠkworZdroj: Deník/Luboš Jeníček
Metaloví fanoušci se mohou sejít v areálu Garage v Táboře, kam v sobotu 10. září zamíří známá skupina Škwor. Kapela už je na scéně necelých čtyřiadvacet let. Vstupenky na místě budou stát 550 Kč. Děti do dvanácti let mají vstup zdarma. Areál bude otevřen již od 18 h a slavní muzikanti přijdou ve 20.15 h.


Hudební festiválek s ohňovou show

Ohňová show. Ilustrační fotoOhňová show. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jiří Louda
Zbytinské hraní aneb Jakoby festiválek navštívíte v areálu bývalého lomu ve Zbytinách v sobotu 10. září od 13 h. Pořadem bude provázet Ivo Apfel Jablečňák. Vystoupí například Bokomara, Triola, Angels, Bouďáci či Lukáš Šebesta a další hudebníci. Nebude chybět skákací hrad pro děti. O ohňovou show se postará Fuegnis. Vystoupí country taneční skupina Marry Lou. Bude i táborák. Vstupné 100 Kč.


Historické šaty i kněžna Eleanora

Nenechte si ujít III. Schwarzenberský večerNenechte si ujít III. Schwarzenberský večerZdroj: Spolek Paulina
Schwarzenberský večer na zámku Hluboká nad Vltavou si nenechte ujít v pátek 9. září. Ten bude letos věnován kněžně Eleanoře ze Schwarzenbergu. V zimní zahradě si poslechnete vyprávění o této šlechtičně, budete přihlížet vystoupení Campanello a uvidíte módní přehlídku v dobových šatech, kterou bude komentovat historička Kateřina Cichrová. Večer začíná v 19 h. K poslechu a tanci hrají Miroslav Surka a Radim Sládek.


Dačické lesy slaví výročí, přidejte se

Lesy. Ilustrační fotoLesy. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jana Vozárová
Oslavte dvacet let městských lesů Dačice. Vyrazte v sobotu 10. září do lesa Kázek. Od 14 h vás tam čeká ukázka lesní techniky, dětem se bude věnovat lesní pedagog, zkusíte si střelbu ze vzduchovky, uvidíte, jak se pracuje s motorovou pilou, dozvíte se o obnově lesa po kalamitě. Na státním zámku Dačice od 19 h uslyšíte ukázky lovecké hudby. V neděli 11. září vyrazte na Hubertskou mši. Ta se uskuteční od 8 h v kostele sv. Vavřince v Dačicích. Lesní školka Vostezy zve od 14 h na den otevřených dveří. Ukáží vám, jak se pěstují lesní sazenice.


Láska, city a povinnosti Rožmberků

Třeboňský zámekTřeboňský zámekZdroj: Deník/VLP Externista
Na Dny evropského kulturního dědictví, na soboty 10. a 17. září si na zámku Třeboň připravili mimořádné prohlídky Rožmberkové jako lidé aneb O lásce, citech i povinnostech. Provede vás Anna Pešíčková. Začíná se v 11, 13.30 a 15 h.


Příjemné odpoledne u rybníku Pytlák

Rodinný festiválek. Ilustrační fotoRodinný festiválek. Ilustrační fotoZdroj: Externista
Vyrazte v neděli 11. září od 14.30 h na procházku do přírody kolem rybníku Pytlák v Milevsku, kde strávíte příjemné odpoledne. Děti si tam užijí různé aktivity, zúčastní se kvízu, lesníci vám představí sekery, pily a vábničky, hasiči představí hasičský vůz i hasičskou techniku. Medici předvedou záchranu života. Do svých aktivit vás zapojí sportovní a taneční kluby z Milevska. V kreativním koutku vznikne něco hezkého na památku.


Oslavte sklizeň u špejcharu Měšice

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Jitka Krňanská
Ve špejcharu Měšice se konají v sobotu 10. září od 11 h Dožínky. Přijďte také oslavit sklizeň. V 11 h začíná sousedský jarmark, od 11 h a v 15 h také můžete před špejcharem vázat věnečky. Ve 13 h ze školního statku ke špejcharu vyrazí dožínkový průvod, půjde i folklorní soubor v krojích, koně s povozy, součástí bude i traktor s valníkem, na němž poveze sudy s pivem. Ve 13.30 h se narazí sud a představí se folklorní soubor. Děti i dospělí se utkají například v přetahování lanem, hledání jehly v kupce sena či válení balíků slámy. Bude se soutěžit i o nejlepší koláč. V dílničce si vyrobíte panenku z kukuřičného šustí. Od 18 h zasednete ke komunitní večeři z pokrmů, co návštěvníci nanosí. Od 19 h v budově posedíte u ohně a poslechnete si akustickou hudbu. Zakoupit si můžete i lístky do tomboly nebo si prohlédnete výstavu.


Noční běh u rybníka Olšina

Kolem OlšinyKolem OlšinyZdroj: Deník/Zuzana Gabajová
Pro nadšené běžce se v sobotu 10. září uskuteční noční běh u rybníka Olšina. Areál otevře od 12 h. Závodníci se mohou registrovat na různé vzdálené tratě již na webu, a to na 13 km, 20 km a 43 km. Na trať je důležitá čelovka pro lepší viditelnost. Na konci akce zahraje Kahoot kvíz a následně DJ.


Automobiloví krasavci vyrazí po jihu Čech

Jedna ze zastávek  South Bohemia Classic  byla ve Vlachově Březí.Jedna ze zastávek South Bohemia Classic byla ve Vlachově Březí.Zdroj: Stanislav Falář
Nenechte si ujít podívanou v podobě 13. ročníku přehlídky veteránů South Bohemia Classic. Krásné automobily budete moci sledovat téměř po celém jihu Čech. V pátek 9. září se budou posádky prezentovat od 8 h v kempu Dolní Vltavice u Hotelu Resort Relax, kde zůstanou až do 10.30 h, vidět je pak můžete také od 13 do 16.45 h, kdy jízda první 145 km etapy odstartuje na českobudějovickém náměstí, budete moci pohovořit s řidiči a automobily si prohlédnout. Na kávu se řidiči zastaví v 18 h na hlubockém náměstí Čsl. Armády, v 19.45 h je čeká noční průjezd městem Český Krumlov. Od 20.15 do 23.15 h bude průjezdní kontrola ve sportovním areálu v Kájově. Do Dolní Vltavice se veterány navrátí ve 20.45 h. Během dne můžete jízdě přihlížet například v Adamově, v Hlincově Hoře, v Dubném, Čakově, Holašovicích, v Holubově, Třísově a Zlaté Koruně nebo v Černé v Pošumaví.

Na druhý den odstartuje druhá 295 km dlouhá etapa z Dolní Vltavice v 8.30 h a vydá se do Horské Kvildy, kde řidiče čeká přestávka v 10.10 h, oběd si dají ve 12.10 h na zámku Červený Dvůr. Setinová ralley Grand Prix, která je součástí jízdy, se uskuteční ve 13 h v Kaplici. Další zastávka automobily čeká v u koněspřežky v Bujanově ve 14.30 h. Cílem bude opět Dolní Vltavice, kam by měla auta přijíždět od 16 h. Vítězové budou vyhlášeni v 19.30 h, následuje party v Hotelu Resort Relax. V neděli mohou zájemci přihlížet například v Českých Žlebech, Horní Vltavici, v Borové Ladě, v Záblatí, Zbytinách, v Chvalšinách, ve Větřní, v Přídolí, Besednici, Malšíně či Frymburku. Celou trasu najdete na www.southbohemiaclassic.cz


Zajděte na dechové kapely


Dechovku si poslechnete v neděli 11. září na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, a to na festivalu dechových hudeb K Budějicům cesta. Od 10 h zahrají Babouci, v 12 h je vystřídají Jihočeští rodáci, ve 14 h je vystřídá Podhoranka, v 16 h nastoupí Šumavská 8 a v 18 h zakončí festival Třeboňská 12.

Inovátoři se sejdou v Žižkárně

Inovátoři a technologie. Ilustrační fotoInovátoři a technologie. Ilustrační fotoZdroj: archiv akce Markerday
Přijďte na druhý ročník světové přehlídky kreativity, inovátorů a vynálezců Marker Faire, kterou najdete v sobotu 10. a v neděli 11. září od 10 h v Žižkárně, kulturně-kreativním centru v Českých Budějovicích. Akce zaujme každého, kdo má rád učení hrou, interaktivní zábavu nebo technologie.