Předchozí
1 z 16
Další

Tyto šaty oblékli Anička Hrnčířka a král Jakub

Výstava kostýmů z Tajemství staré bambitky 2Výstava kostýmů z Tajemství staré bambitky 2Zdroj: archiv výstavy
Na jindřichohradeckém zámku najdete až do 30. října kostýmy, které nosily postavy z pohádky Tajemství staré Bambitky 2. Kostýmy z filmu jsou vystavené na prohlídkové trase A, která vede Adamovým stavením, Černou kuchyní, malou renesanční kuchyní v Černé věži i v hudebním pavilonu Rondelu. Tam všude si zblízka prohlédnete oděvy, které v pohádce oblékali zlotřilí rádcové Ferenc a Lorenc, loupežník Karaba, královna Julie, Anička Hrnčířka, která se stala královnou, i její král Jakub. O prázdninách jsou Adamovo stavení a Černá věž, kde se výstava koná, otevřené od úterý do neděle od 10 do 17 h.

Ochutnejte pivo z minipivovarů

Pivní festival. Ilustrační fotoPivní festival. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Oldřich Haluza
Na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích si dáte dobré pivo. V pátek 12. srpna se tam totiž koná od 14 h festival České Budějovice, město piva. Ochutnáte moky z místních minipivovarů jako jsou Krajinská 27, Čtyrák či Hulvát, Beeranek, Solnice, Samson, Budějovický Budvar a Kněžínek. Na místě vám zahrají kapely Satisfvcktion unplugged, Babouci a Larva. Vstupné zdarma. Na místě budou vratné kelímky za 50 Kč.

Dobrodružství s Vinettouem i střelba z luku 

Ilustrační fotoV letním kině Háječek. Ilustrační fotoZdroj: Pavel Sojka
Indiánský večer zažijete v letním kině Háječek v pátek 12. srpna. Do areálu českobudějovického letního kina můžete už od 19 h. Dáte si něco z grilu, zúčastníte se lukostřeleckého workshopu, od 20 h vám zahraje folková písničkářka Alishi, ve 21 h začne projekce filmu o Vinnetouovi Poklad na Stříbrném jezeře.

Přehrady fest zve celé rodiny

Kapela UDGKapela UDGZdroj: Deník/Michal Bílek
Vydat se na festival u vody Přehrady fest, který se odehrává ve Veselí nad Lužnicí, může celá rodina. Vyrazte v sobotu 13. srpna. Dospělí si užijí koncerty od 12.45 h, kdy je zahájí kapela No Heroes, ve 14.15 h následuje skupina The Tambles, v 15.45 h zazpívá Jakub Děkan, v 16.45 h ho vystřídá Pokáč, v 18.30 h stane na pódiu Pekař, v 19.30h si poslechnete hudbu umělce Vojtaano, od 21.10 h nastoupí kapela Mirai a večer ve 23 h zakončí skupina UDG. Na své si přijdou ale i dětští návštěvníci. Od 10.30 h uvidí Pigy a Lili show, zazpívá jim Radek Banga, vystoupí kouzelníci Jakub Koutský a Mišuge, přítomni budou i hrdinové hudebního představení Mlsotkové aj.

Léto pod Boubínem i s Bárou Polákovou

Bára PolákováBára PolákováZdroj: Deník/Martin Divíšek
V rámci závěru vimperského festivalu Léto pod Boubínem vystoupí ve vimperském letním kině v sobotu 13. srpna hned několik muzikantů. Uslyšíte poprockovou kapelu Chai z Klatov, místní kapela Narttu a pražští muzikanti The Atavists s hudbou na pomezí  pomezí blues a stoner rocku, s vlivy surf rocku. Dále zahraje pražský DJ Martin Mikuláš. Hlavním hostem večera bude zpěvačka Bára Poláková, která s hitem Nafrněná získala v roce 2015 Cenu Anděl v kategorii Skladba roku. Přijďte od 18 h.

Harfový koncert Na rozhledně

Koncert Pavly ŠvestkovéKoncert Pavly ŠvestkovéZdroj: Martin Nič


Přijďte v pátek 12. srpna na harfový koncert Na rozhledně, který se koná u rozhledny Semenec v Týně nad Vltavou. Zazní Smetanova Vltava, Dvořákovy Biblické písně, F. G. Lorca i Leoš Janáček. Zazpívá mezzosopranistka Pavla Švestková, která vám bude vyprávět také zajímavosti o jednotlivých skladbách a skladatelích. Doprovodí ji harfenistka Hedvika Mousa Bacha. Koncert začíná od 19 h.

Mariánská pouť ve Zlaté Koruně

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Zuzana Němejcová
Vyrazte v neděli 14. srpna na Mariánskou pouť do Zlaté koruny. Ta začíná v 10.30 h slavnostní mší svatou v klášterním Kostele Nanebevzetí Panny Marie. O hudební doprovod se postarají Karel Haymann a manželé Janovští. V 11.30 h vyjde společný průvod a přijde na řadu modlitba u zlatokorunské Madony v opatské kapli. Ve 12.05 h si poslechnete v parčíku pod lipami Folklorní sdružení Soumrak. Dětem ve 13 h zahraje divadélko KOS. Ve stáncích si můžete zakoupit pouťové předměty nebo občerstvení. Pouťové atrakce najdete před kulturním domem. Swingové melodie a dechovou hudbu zahraje orchestr Good Times Big Band.

Pobavte se na pouti

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Hana Jandová

Pouť se koná i v městysi Přídolí. V pátek 12. srpna přijďte ve 21 h do letního kina za farou, kde uvidíte animovaný snímek Addamsova rodina 2. Hlavní program bude v sobotu 13. srpna a v neděli 14. srpna. V sobotu d 10 h se pojede tradiční cyklozávod Přídolská 50. Již 19. ročník startuje od základní školy. Kulturní program můžete sledovat od 14 h. Zahájí ho mažoretky, dále se děti i rodiče mohou účastnit soutěží, přítomné čeká dechová hudba, taneční, divadelní i kouzelnické vystoupení. V 19 h začíná taneční zábava Corso. Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej, aj. V neděli se těšte na vystoupení Omlenické holubičky, dechovou hudbu Kašovanka, vystoupení Jiřího Štědroně či na country vystoupení.

Míša Růžičková připravila show pro děti

Míša RůžičkováMíša RůžičkováZdroj: Vít Černý
Vezměte nejmenší děti na minidiskotéku s interpretkou dětských písní Míšou Růžičkovou. Ta se koná v neděli 14. srpna od 16.30 ve strakonické Panské zahradě. Letošním tématem bude safari. Zazní známé dětské hity, na které si vaše děti mohou zatančit. Míša děti do písniček bude zapojovat a zvát je na pódium. Na konci dostanou sladkou odměnu a po skončení pořadu se s Míšou mohou setkat na autogramiádě.

Tábor si projdete v podvečer

Prohlídka TáboraProhlídka TáboraZdroj: Kateřina Mikulandová
Vydejte se v pátek 12. srpna od 20 h na noční kostýmovanou prohlídku města Tábor. Ujmou se vás muzejní historičky Lenka a Jitka Vandrovcovy, s nimiž se setkáte u Bechyňské brány. Tábor uvidíte z výšky hradní věže, projdete se městem za soumraku, dozvíte se řadu zajímavostí, o nichž neslyšeli možná ani rodilí Táboráci. Konec téměř dvouhodinové prohlídky bude směřován do Rajského dvora bývalého augustiánského kláštera.

Dvě slunce s Anetou Langerovou

Aneta LangerováAneta LangerováZdroj: Jan Bartoš
Zpěvačka Aneta Langerová vyrazila na letní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován. Na koncertním turné ji doprovází kapela a smyčcové trio. Zastaví se také v neděli 14. srpna v Milevsku, kde od 20.30 h bude koncertovat na prvním nádvoří milevského kláštera. Těšit se můžete například na hity z poslední desky Anety Langerové Dvě slunce.

Ochutnejte dobrotu z jižních Čech

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Michal Burda
V zahradě táborského KD Střelnice se v neděli 14. srpna koná 9. ročník festivalu lokální gastronomie Naše chutě. Představí se tam táborské a jihočeské podniky a místní farmáři. Ochutnáte jídla uvařená z lokálních surovin, nápoje kvašené na jihu Čech, setkáte se farmáři, poslechnete si živou hudbu a čekají vás zajímavé přednášky. Začíná se v 11 h. Základní vstupné bude 100 Kč.

Přijďte na dechovkový festival

BabouciBabouciZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek
Dechovku si poslechnete v sobotu 13. srpna v Lomnici nad Lužnicí. Od 11 h se totiž na farské louce koná Festival dechových hudeb. Vystoupí a představí se kapely Babouci, Šumavská osmička, Bludověnka, Muzikanti z jižních Čech, Třeboňská 12, Keramička a Veselka. Vystoupení si připravily i Mažoretky Starlette. Vstupné 150 Kč.

Přijďte na trh s lokálními produkty

Tradiční trh Oslava místní produkce na prachatické Skalce navštívíte v sobotu 13. srpna. Potkáte se tam s lokálními zemědělci, kulináři a inspirativními osobnostmi a ještě podpoříte lokální ekonomiku. Trh se koná od 10 do 13 h.

Rebelie na hradeckém zámku

Divadelní noční prohlídky jindřichohradeckého zámkuDivadelní noční prohlídky jindřichohradeckého zámkuZdroj: Jan Mikeš
Speciální prohlídky na teplé letní večery přichystal jindřichohradecký zámek. Noční prohlídky nazvané O té ohavné rebelii: Příběh z války třicetileté se inspirují prvními roky Třicetileté války. Zámek bude v obležení armádou Henry Duvala de Dampiérre. Uvidíte vzdání holdu stavovské šlechty Fridrichu Falckému, budete přihlížet poradě generálů před bitvou na Bílé hoře i části bitvy samotné. Bude se drancovat Praha a kat Mydlář popraví vůdce rebelie. Další prohlídky se konají v pátek a v sobotu 12. a 13. srpna v časech 19, 20.50 a 22.40 h.

Vodníci a hastrmani se sjedou do Třeboně

Čochtanova TřeboňČochtanova TřeboňZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Od  pátku 12. do neděle 14. srpna budete v Třeboni potkávat vodníky, rusalky a hastrmany. Koná se totiž vodnický festival Čechotanova Třeboň. Sejdou se v pátek 12. srpna v 19 h na Masarykově náměstí. Čochtanův pohádkový svět s vodnickým kolem štěstí, vodnickým kadeřnickým salonem, koloběžkami, ježibabami i čerty a dalšími pohádkovými postavami najdete v sobotu 13. srpna v zámeckém parku. V altánu se budou zpívat vodnické písničky či se bude konat vodnická módní přehlídka. Uvidíte tam také loutkovou pohádku O Sněhurce. Bude se také malovat. V 18 h vyjde z velkého zámeckého nádvoří od kašny průvod vodníků k rybníku Svět. V neděli 14. srpna od 11 h přijde na řadu písničkové loučení u zámecké kašny na velkém nádvoří zámku. Více na www.cochtanovatrebon.webnode.cz