Jednorázová hotelová čepice bývá většinou v malém balení, je lehká a pohodlně se vejde i třeba do malé kapsičky u džín. A navíc se opravdu skvěle hodí hned na několik věcí.

Jak uvádí specializovaný web The Vintage Traveller, koupací čepice byla patentována v roce 1887 v USA. Byla o něco rozměrnější než většina těch dnešních, jelikož ženy obvykle mívaly hodně dlouhé vlasy, které bylo potřeba ochránit.

„Dokonalé“ nasazení koupací čepice:

| Video: Youtube

Postupně se ale průměrná délka vlasů zkracovala, takže zhruba od 30. let 20. století zůstává velikost koupací čepice prakticky nezměněna. Z koupací čepice se pak postupně zřejmě vyvinuly i čepice plavecké.


Nahrává se anketa ...

K čemu jsou dobré hotelové koupací čepice

Koupací čepice na jedno použití jsou dnes běžnou součástí toaletních potřeb, které nabízí hotely a penziony střední a vyšší úrovně. Spousta hostů je nechá bez povšimnutí, přitom je lze využít, aniž byste si je nasadili na hlavu.

S různými tipy přišla například populární letuška Esther Sturrus, která už z povahy svého povolání hodně cestuje a přespává v hotelích. Jak podle ní s koupací čepicí naložit?

  1. Jako obal pro dálkové ovládání. Ať už jde o klimatizaci či televizi, dálkové ovládání měly před vámi v dlaních klidně i tisíce cizích osob. Bylo by naivní myslet si, že je pokojské pravidelně dezinfikují.
  2. Jako obal na špinavé věci. Na dovolené se může stát, že máte například špinavé boty a nemáte k dispozici sáček. Obvykle se vlezou právě do jednorázové čepice.
  3. Jako poklička. Koupací čepici lze použít i jako pokličku pro nesnězené jídlo na talířku, aby se k němu nedostal například hmyz.

close Jednorázovou koupací čepici hosté často nechávají bez povšimnutí. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Jednorázovou koupací čepici hosté často nechávají bez povšimnutí

Skvělá ochrana před vodou i pískem

A není to vše, další tipy nabízí například lifestylový web Wellan Good. „Do koupací čepice si lze zabalit věci, které by mohl u moře poškodit písek. Stejně tak dobře mohou posloužit jako nouzový obal třeba na mobil, pokud uváznete někde v lijáku,“ navrhuje.

Jsou tu ale i další příklady, jak jednorázovou koupací čepici využít v necestovatelském životě, uvádí i lifestylový web One Crazy House. Posloužit tak může jako:

  • ochrana sedátka na kole, když jej musíte nechat stát v dešti
  • plachta na kynoucí těsto
  • plachta na tablet, když na něj klikáte i během vaření a nemůžete mít stále čisté ruce
  • jako provizorní miska například na sušenky

Samozřejmě je tu i velký ekologický aspekt. Tedy že každá jednorázová koupací čepice zatěžuje životní prostředí. Pokud ji necháte zabalenou ležet v hotelové koupelně, může posloužit někomu dalšímu.