Včasné zatelefonování na linku 158 dopomohlo k dopadení pachatele, který se vloupal v noci z úterý na středu do restaurace ve Vodňanech.

„Bystrý a všímavý občan viděl z okna svého bytu podezřelou postavu člověka, jak leze do restaurace. Neváhal a učinil krok, který by měl udělat každý z nás v případě podezření, že je páchán trestný čin či přestupek. Zavolal na policii, která okamžitě vyrazila na místo činu,“ řeklastrakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Rozsvíceno v restauraci, rozbité okno a uvnitř pohyb, nevěstilo rozhodně nic dobrého. Uvnitř byl pachatel. Na rukou mu svítily světlé rukavice. V jedné ruce držel šroubovák a ve druhé igelitovou tašku s odcizenými cigaretami. Do restaurace vnikl oknem, které rozbil nalezeným kamenem. Přineseným šroubovákem vypáčil herní automaty, ze kterých odcizil finanční hotovost 6000 korun. Jeho další počínání ukončili policisté. Nočním tichem zazněla výzva: „Jménem zákona, vzdejte se!“ A překvapený pachatel, který právě vylézal z okna, padl přímo do rukou zákona.

„Policisté děkují za spolupráci a vítají všímavost a odvážnost občanů, kterým není okolí lhostejné. Byť by se jednalo o planý poplach, je kontrola a prověření informace na místě,“ doplnila Nováková.