Muž se zranil na pouťové atrakci

Policisté se zabývají zraněním dvaapadesátiletého muže. Ten si měl na atrakci Václavské pouti ve Strakonicích poranit levou ruku. Poškozený byl usazen na vnitřní sedadlo atrakce s názvem Techno Power. V průběhu jízdy pak mělo dojít k jeho zranění. Šetřením zatím nebylo zjištěno cizí zavinění.

Škodovka zmizela během noci

Osobní automobil Škoda 100 s registrační značkou ST 63-23, který byl zaparkovaný u jednoho z domů v obci Drahonice, zmizel beze stopy v noci na sobotu. V automobilu se nacházely nejen doklady od vozidla, ale i kanystr s deseti litry benzínu. Majiteli tak vznikla škoda ve výši celkem tři tisíce korun.

Zloději neodolal ani autobus

Do zaparkovaného autobusu Karosa ve Strakonicích se v noci na pondělí vloupal dosud neznámý zloděj. Rozbil okno dveří v jeho přední části a uvnitř odcizil autorádio, autolednici zelené barvy, doklady od vozu a tankovací kartu. Celková škoda se odhaduje na 6300 korun, z toho 1500 korun na rozbitém okně.

Dva muži řídili vůz bez průkazu

Policisté obvinili 18letého muže z řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Obviněný v srpnu sedl do vozidla Fiat Uno. Při jízdě ve Strakonicích byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou, která zjistila, že není držitelem platného řidičského průkazu a není ani držitelem žádné skupiny řidičských oprávnění.Další muž (30) se vydal vozem bez řidičského oprávnění od Písku na Blatnou. Při jízdě ho však v Sedlici kontrolovala policejní hlídka. Ta při kontrole zjistila, že řídil vůz i přesto, že má soudem vyslovený zákaz. Policie jej proto začala kromě řízení bez průkazu stíhat i pro maření výkonu úředního rozhodnutí.

Z kolny si zloděj odnesl křovinořez

Křovinořez a motorovou pilu odcizil někdy v době od 6. do 10. října dosud neznámý zloděj z uzamčené kolny vedle chaty v obci Nihošovice. Kolna byla uzamčena visacím zámkem, který zloděj odstranil. Způsobená škoda byla vyčíslena na 18 000 korun. Případem se nyní zabývají volyňští policisté.

Lupič natankoval přímo z nádrže

Zloděj se v noci na pondělí pohyboval v ulici Baarova ve Strakonicích. Tam se vloupal do společného prostoru dvou firem. Jeho kroky vedly k zaparkovanému nákladnímu automobilu liaz, u kterého násilím překonal visací zámek palivové nádrže a odčerpal kolem 200 litrů motorové nafty. Škoda se odhaduje na 6600 korun.

Zloděj z automatu vzal peníze

Do nápojového automatu stojícího ve volně přístupné čekárně vlakového nádraží v Číčenicích se někdy v době od úterý do čtvrtka vloupal neznámý zloděj. Z něj vzal klíč druhého nápojového automatu. Tím přístroj odemkl a odcizil asi tři tisíce korun v mincích. Škoda na zařízení je vyčíslena na 31 000 korun.