Na linku 158 oznámil v pondělí ve 20.01 hodin24letý muž, že byl přepaden a okraden na odpočívadle v Sedlické oboře.

Na místo se během několika minut dostavili blatenští policisté, kteří začali oznámené loupežné přepadení vyšetřovat. Muž uváděl, že při služební cestě zastavil na odpočívadle v místě zvaném Sedlická obora a šel vykonat potřebu. V uvedenou chvíli za vozidlem zastavil osobní automobil neznámého typu i registrační značky a vystoupil neznámý muž, který mu přiložil nůž na krk a požadoval vydáníhotovosti. Muž mu předal zhruba 35 000 korun. Poté ho prý pachatel strčil do příkopu a odjel směrem na Písek.

V průběhu vyšetřování se však ukázalo, že příběh je vymyšlený. K tomu se nakonec doznal i sám oznamovatel, který si loupež vymyslel, protože peníze firmy, které získal z prodeje, užil pro svou potřebu. Část hotovosti z prodeje si proto uschoval do ponožky, peněženku odhodil do příkopu a oznámil smyšlené loupežné přepadení.

Během vyšetřování přisvojené peníze ve výši 21 700 korun policistům dobrovolně vydal. Přesto je podezřelý ze zpronevěry. Ukázalo se totiž, že peníze z firmy používal pro svoji potřebu již od začátku prosince, kdy měl k dispozici částku přes 30 000 korun.