V sobotu se ve Vodňanech od 23 do 1 hodiny uskutečnila policejní bezpečnostní akce zaměřená především dodržování zákazu prodávání a podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18ti let.

Bezpečnostního opatření se zúčastnilo celkem 11 policistů ČR, 4 strážníci Městské policie Vodňany a 3 pracovníci Celního úřadu Strakonice.

Policisté se zaměřili tentokrát na provozovnu Na Sadech ve Vodňanech, kde se v noci ze soboty na neděli konala diskotéka. Během ní zkontrolovali desítky účastníků diskotéky, z nichž u 9 z nich zjistili požití alkoholických nápojů. Věk kontrolovaných, u kterých byla orientační zkouška pozitivní, se pohyboval v rozmezí 15 až 17 let. Nejvyšší naměřená hodnota byla 0,84 promile alkoholu v dechu u 16ti letého mladíka.

Mladistvé předali policisté rodičům a následným úkolem bude zjistit osoby, které porušily zákon a alkoholické nápoje mladistvým prodaly či podaly. Ty následně policie oznámí na Městský úřad Vodňany pro podezření ze spáchání přestupku. Kontroly stejného zaměření plánuje Policie ČR i v jiných místech v okrese Strakonice.