Policisté pátrají po Grzegorzu Danieli Kužnikovi, narozeném 10. prosince 1970, bytem Polsko, Markowice 21B, přechodně bytem Osek 36 na Strakonicku.

Pohřešovaný 29. února odjel z místa přechodného bydliště do Polska osobním automobilem zn. Renault 19 hnědé metalízy s registrační značkou 3C9 7512 vyřídit si osobní doklady. „Při návratu zpět do Česka 2. března několikrát telefonoval, že je již na cestě zpět a sjíždí z dálnice na Humpolec. Od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu, jeho současný pobyt není znám a mobilní. telefon je nedostupný,“ řekla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Policisté prověřují získané informace a zároveň kontaktovali i kolegy z Polska.

Kužnik je štíhlé 185 cm vysoké postavy, má hnědé oči, hnědočerné nakrátko střžené vlasy s pěšinkou na pravé straně a nosí knír. Při odjezdu měl na sobě tměvě zelenou zimní bundu s dvojitým límcem, hnědý svetr s černým proužkem na rukávech, červené triko s nezjištěným nápisem na prsou, modré rifle a na nohou hnědé sportovní boty.

„V případě zjištění výskytu pohřešovaného sdělte informace na linku 158,“ dodala Nováková.