V základní škole ze čtvrtka 27. na pátek 28. března řádili zloději. V půl sedmé ráno to zaměstnakyně školy oznámila policii.

Minimálně dvě osoby si pro násilné vniknutí do budovy vybraly dvě cesty. Bočním oknem a následně přes zídku oknem v zadním traktu. Řádili ve škole a školní jídelně. Šli pouze po penězích, protože například elektroniku nechali bez povšimnutí. Z příručního trezoru vzali cca 7000 korun.

Ředitele školy Romana Krejčího zaráží drzost pachatelů. „V krátké době už je to druhý případ. Minulý týden ze čtvrtka na pátek totiž kdosi vnikl i do mateřské školy. Nebylo co ukrást, tak jen ničil,“ komentuje událost ředitel. Vandal způsobil podle policejních informací škodu tři tisíce korun.
Vloupání zapadá podle kriminalistů do série, svědčící o tom, že se po okrese pohybuje stejná parta.

Jedenáctého března došlo ke vloupání do základní školy v Sedlici. Z jedné z kanceláří zmizela příruční pokladnička se třemi tisíci korunami, přičemž celková škoda byla vyčíslená na 4000 korun.

O tom, že může jít o sérii vloupání, svědčí způsob provedení. Ve většině případech totiž nedošlo ke krádežím věcí, ale k odcizení peněz a ničení majetku.
Od začátku letošního roku si Střelské Hoštice vybrali lupiči už poněkolikáté. Patnáctého ledna šlo o nezdařený pokus při vniknutí do prodejny potravin. Majiteli, kterým je COOP Jednota Volyně, způsobili na vstupních dveřích škodu ve výši 500 korun. „Při druhém vloupání do stejné prodejny, ke kterému došlo 29. ledna, vypáčili skleněnou výplň vstupních dveří, dostali se do prodejních prostor a skladů, kde odcizili cigarety za 12,5 tisíce korun,“ doplnila policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

Napotřetí si dosud neznámi pachatelé „došli“ do prodejnypro cigarety 18. února. Tentokrát si jich nabrali za 14 720 korun.

Téměř na den před rokem si neznámí lupič troufl dokonce i na místní poštu. Pod pohrůžkou si tehdy odnesl několik desítek tisíc korun.