V úterý odpoledne se v prodejně second handu ve Strakonicích na Velkém náměstí pohyboval zloděj. Dosud neznámý pachatel z kapsy dětského kočárku, který si zde zaparkovala jedna z maminek, odcizil dámskou peněženku s doklady, finanční hotovostí, platební kartou, stravenkami a dalšími věcmi. Způsobená škoda je 2700 korun. Případů drobných krádeží je však v posledních dnech více.

Podobně dopadla i sedmačtyřicetiletá žena, která právě nakupovala v supermarketu Lidl ve Strakonicích. Netušila, že jí zloděj z kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí ve výši 4800 korun a pánský řetízek ze žlutého kovu.Škoda byla tentokrát 7800 korun.

O peněženku přišel i třiačtyřitetiletý mužv restauraci na vlakovém nádraží ve Strakonicích. Stalo se tominulý čtvrtek kolem 22. hodiny. Neznámý nenechavecvyužil jehoa peněženku ležící na baru odcizil. Majitel tak přišel o finanční hotovost 4000 korun, platební kartu,pilotní průkaz s pilotní licencí, certifikát o zdravotní způsobilosti a další doklady. Přišel tak celkem o 6800 korun.

Chmatákova hbitá ruka sáhla i do odloženého batohu pod prodejním pultem stánku s občerstvením v autokempu Pražák u Vodňan. Z něj vytáhl mobilní telefon a dámskou peněženku s doklady a finanční hotovostí 400 korun. Ke krádeži došlo někdy běhemnoci na sobotu. Majitelce tak vznikla škoda v celkové výši 13 000 korun. Peněženka s doklady, ale bez peněz se následující den našla v bezprostřední blízkosti stánku pod nákladním přívěsem.

Ve středu odpoledne přišla o peněženku i sedmačtyřicetiletá žena, která nakupovala v Lidlu ve Strakonicích. Neznámý pachatel v nestřeženém okamžiku prohledal ženě kabelku zavěšenou na háčku nákupního vozíku. V peněžence se nacházela finanční hotovost necelých 5000 korun, doklady, průkazka ZTP a řetízek ze žlutého kovu s poškozeným zapínáním. Celkovou škodu majitelka odhaduje na 7800 korun.