Zraněného chlapce zachránili hasiči

Kzáchraně chlapce vyjížděli v sobotu v půl třetí odpoledne strakoničtí profesionální hasiči do Štěkně. Hoch se nacházel na ostrůvku uprostřed řeky a měl zlomenou nohu. Hasiči se k němu dostali na člunu a poté ho předali záchranné službě.

Zloděj nepohrdl ani hrnci a rohožkou

Celkem čtrnáct tálů z kachlových kamen a kamínek, šest hrnců a ocelovou rohožku si odnesl zloděj z domu v Radomyšli. Neznámý pachatel tak způsobil majiteli škodu ve výši téměř 5000 korun. Případem krádeže, vloupání a porušování osobní svobody se od pátku zabývají policisté z Radomyšle.

Tři případy srážky auta se zvěří

K devíti nehodám vyjížděli od pátku do nedělního poledne strakoničtí dopravní policisté. Lehce zraněny při nich byly tři osoby, hmotná škoda se vyšplhala k necelému půl milionu korun. Nejčastějšími příčinami byly rychlost a způsob jízdy. Ve třech případech došlo ke střetu automobilu se zvěří.

Hasiči vyprošťovali zaklíněného řidiče

V pátek kolem půl čtvrté odpoledne vyjížděli blatenští profesionální hasiči k dopravní nehodě u Tchořovic na Blatensku. Z Fordu Transit vyprošťovali zaklíněného řidiče. Další nehoda se stala v sobotu odpoledne u Volyně. Hasiči na místě uklízeli vozovku po střetu kamionu a osobního vozu.

Rozbor zjistil řidiči dvě promile

Dvaapadesátiletého muže policie začala o víkendu vyšetřovat pro ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve druhé polovině července jel s vozem po Strakonicích a zastavila ho hlídka. Orientační dechová zkouška byla pozitivní. Rozbor krve potvrdil 2,01 promile. Případ bude projednán ve zkráceném přípravném řízení.