Za poslední měsíc přibyly případy vloupání do vozidel. Na to konto se policie v těchto dnech pustila do preventivní kontroly aut na parkovištích.

„Upozorňujeme řidiče, kteří opustili své vozidlo neuzamčené, s pootevřeným oknem nebo s odloženými věcmi na sedadle, na možné riziko vykradení. Včera jsme byli u Lidlu, Penny marketu a na náměstí,“ řekla tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Jeden z posledních případů se stal u Penny marketu. Do nezajištěného vozidla VW Touran tady vnikl neznámý pachatel a odcizil z něho dámskou kabelku s doklady, mobilním telefonem, klíči, platební kartou a peněženkou s 1500 korunami. Škoda dělala celkem 6200 korun.

„Toto je pouze jediný z několika případů. Ve strakonickém okrese jich policisté od začátku roku řešili celkem asi osmadvacet. Jen ve Strakonicích to bylo třináct,“ upřesňuje Nováková. Připouští také, že objasněnost těchto případů nebývá příliš vysoká.

„Už se mi jednou stalo, že mi nějaký zloděj vymlátil sklo u auta. Měl jsem na sedačce tašku s doklady, tu sebral. Dnes už bych to neudělal, dávám si větší pozor,“ přiznává David Maroušek.

Podle policie může riziko vloupání snížit každý z řidičů. Stačí při každém opuštění vozu zamknouzt všechny dveře, vytáhnout okna a odnést s sebou cenné předměty