Sedmapadesátiletého muže v pondělí na cestě z práce oslovil 30letý muž snědé pleti a nabídl mu zdarma holící strojek a dalekohled. Hned k tomu přidal i videokameru za výhodnou cenu. Tvrdil, že se jedná o nedostatkové a velmi kvalitní zboží, za nízkou cenu, za 9 000 korun. Muž nakonec neodolal a věci od prodávajícího koupil. Prodávající popadl peníze, nasedl do vozidla zn. BMW (řady 5), kde na něj čekali dva muži s jednou dívkou a všichni společně odjeli. Okradený muž poté zjistil, že se jedná o maketu v hodnotě kolem 500 korun.

Prodávající byl robusní postavy, 178 cm vysoký, snědé pleti a byl ostříhán na krátko „na ježka“. Na krku měl silný řetěz ze žlutého kovu. Oblečen byl v černých kalhotách a tmavém triku s krátkým rukávem. Na nohou měl obuté sandále a světlé ponožky.

Ve vozidle čekaly další tři osoby snědé pleti.Asi 15letý chlapec, 17letá dívka s delšími vlasy odbarvenými na blond. a muž střední postavy ve věku kolem 47 let.

Všichni odjeli vozidlem BMW tmavě modré nebo černé barvy se slovenskou poznávací značkou. Vozidlo mělo hliníková kola a interiér vozidla byl v hnědé kůži.