První liga ženy

Strakonice – Chomutov B 71:56 (39:33). Body Strakonic: Jeništová 22, Tomšovicová 17, Housková a Jánská 11, Hauserová 9, Matoušková 5 , Reisingerová 2. Doskoky: Jeništová 14, Reisingerová 7. Zasloužená výhra byla pojištěna až ve druhé půli, i když domácí hráčky stále vedly.

Strakonice – Sparta 76:53 (34:17). Jeništová 13, Hauserová 12, Jánská 11, Housková 10, Soukupová 9, Matoušková 8, Tomšovicová 7, Reisingerová, Pešková a Půroková 2. Doskoky – Jeništová 11, Housková 8, Matoušková 7. S vedoucím týmem soutěže se hrál velmi kvalitní basketbal. Domácí tým tradičně vynikal výbornou kolektivní obranou. Velkým kladem bylo pravidelné střídání všech hráček a potěšilo, že každá přispěla k výhře kvalitním výkonem.

Aktuální tabulku najdete ZDE.

OP Muži

Straky – Schwarzbach 80:65 (37:43). D. Kašpar 21, Gála 12 , Čadek a Huspeka 10, F. Kašpar 8, Papoušek a Vácha 6, Beran 5, Sosna 2. Po prohrané první půli domácí zlepšili střelbu a zaslouženě vyhráli. Kladem obou zápasů je zvýšený počet zapojených hráčů i střelců.

Protivín – Straky 52:55 (23:25). D. Kašpar 12, Papoušek 11, Čadek 9, Sosna 7, Vácha a F. Kašpar 4, Vondřička 3, Chod 2, Limpouch 1. Ve velmi vyrovnaném zápase hosté stále mírně vedli a dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

Liga kadetek

Beroun – Strakonice 69:97 (23:55). Kotrčová 21, Sharkan 18, Křiváčková 15, Malířská 12, Pavlíčková 10, Rendlová 8, Karolová 6, Mlnaříková, Polenová a Grossová 2.
Slaný – Strakonice 55:79 (21:39). Rendlová 22, Kotrčová 20, Pavlíčková 15, Křiváčková 11, Karolová a Malířská 3, Mlnaříková a Polenová 2, Grossová 1. Dvěma jasnými výhrami potvrdil tým první místo v základní skupině. Absolvoval ji bez jediné prohry.

Konečnou tabulku najdete ZDE

NR minidívky U 12

Benešov - Strakonice 65:41 (36:22) a 77:63 (63:63) po prodloužení. Bálková 32, Šlapáková 21, Šefčíková 21, Tachnerová 8, S. Zelenková 7, Bláhovcová a M. Křivancová 4, L. Křivancová 3, Tritová, Zemanová L. Zelenková 2. Benešov byl v loňské sezoně čtvrtý v ČR. Tým hostů nastoupil v oslabené sestavě. Začátek prvního zápasu se nedostal tým do potřebného tempa. Druhá půle byla lepší, tým byl odvážnější a kolektivní. Druhý zápas byl herně vyrovnaný, skončil remízou /úspěšné TH 2 vteřiny před koncem/, ale v nastavení vyhrála zkušenost.

OP minidívky U10

Strakonice – J. Hradec 22:45. Strakonice – Č. Budějovice 22:50. Glazunová 16, Tomanová 10, Mlnaříková 6, Mrázová 4, Čapková, Mojenová, Pňáčková a Kučerová 2. Prohry pro začínající dívky jsou nutnou školou. Nevzdaly se a bojovaly O d trenérky Drnkové zasloužená pochvala . Nejlepší hráčkou byla o trochu zkušenější Glazunová a z nejmladších potěšil výkon Tomanové.

OP minihoši U13

Strakonice – Č. Budějovice 60:12 (38:5). Strakonice – Týn nad Vlt. 40:22 (23:10). Veselka 52, Pikl 17, Kotrch 14, Vojta a Tom Tran 10, Hejtmánek 9 , Staněk 2. Další potvrzení postupného zlepšování chlapeckých týmů. Hrálo se v oslabené sestavě (pět nemocných ) a proto museli nastoupit mladší z týmu U11. A potěšili trenéra Šĺehofera, neboť odvážně zapadli do týmu.

Autor: Miroslav Vondřička