Body Strakonic: P. Reisinger 22, L. Housková 18, K. Tomšovicová 12, E. Matoušková a M. Jánská 10, K. Hauserová 3. Trestné hody: 8/6:29/21. Trojky: 15/8:17/7. Doskoky: 25:27. Fauly: 21:17.

Po sobotní výhře nad Havířovem strakoničtí fanoušci čekali výhru i nad Olomoucí, která je ve spodní polovině tabulky. Od začáku to bylo pořádné drama a nikomu se nepodařilo vytvořit si rozhodující náskok. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém byly šťastnější hostující hráčky.

Srakonické basketbalistky v důležitém duelu porazily Havířov. Ilustrační foto.
Strakonické basketbalistky zvládly další důležitý duel, doma porazily Havířov

"Do víkendových zápasů nastoupil náš tým v oslabené sestavě kvůli nemocem a zranění. Chyběla i naše nejlepší střelkyně Alena Jeništová. V náročném víkendu holky získaly jednu cennou výhru. Oba zápasy byly vyrovnané, naše hráčky předvedly na domácí palubovce velmi dobrou obranu v obou zápasech, jen v neděli se nám příliš nedařilo střelecky," hodnotila víkendový dvojzápas strakonická trenérka Lenka Pichlerová.

Po šestnácti kolech tak strakonické hráčky klesly na třetí místo prvoligové tabulky. Ztrácejí dva body na vedoucí Spartu Praha a mají stejně bdů jako druhé béčko Chomutova. Za čtrnáct dní čeká Jihočešky cesta do Brna. V sobotu 24. února hrají na béčku Žabin (10. místo) a druhý den na BSK KP (9.). Doma Strakoňandy oba zápasy jasně vyhrály.

Aktuální tabulka je ZDE.