Prvoligová soutěž basketbalistek má za sebou osm kol. Strakoňandy jsou s bilancí čtyř výher a čtyř porážek na sedmém místě tabulky. Soutěž je však tak našlapaná, že ztrácejí pouhé dva bodíky na druhé béčko Levhartic Chomutov a naopak mají dva body náskok na předposlední BSK KP Brno.

Ve STARZ aréně čekají na strakonické hráčky dva hratelní soupeři. Toho je třeba využít a posunout se tabulkou směrem nahoru a připravit si tak lepší výchozí pozici do odvetné části základní části soutěže.

Oblastní přebor U11: BK Strakonice - SKB Strakonice.
Výsledkový servis ze strakonického basketbalu

V sobotu 9. prosince nastoupí strakonické hráčky od 17 hodin proti Studánce Pardubice. Ta má na kontě tři výhry a pět porážek. V předchozím dvoukole hráčky Pardubic padly na béčku Chomutova 55:82 a na Spartě Praha 33:75. Nedařilo se však ani Jihočeškám. Ty si odvezly porážky 69:80 z Aritmy Praha a 69:78 ze Sokola Nusle. Na domácí palubovce však budou favoritkami.

Hned v neděli nastoupí strakonické basketbalistky proti Sokolu Pečky. Ten má opačnou bilanci než sobotní soupeř, a to pět výher a tři orážky. Dvě přišly v předchozích dvou zápasech. Sokol Pečky padl na Spartě Praha 39:56 a na palubovce Levhartic Chomutov B 40:70. Ani Pečky tak nejsou neřešitelný problém.

Aktuální tabulku najdete ZDE.