Strakonické basketbalistky se rvou o návrat do ŽBL a nyní o víkendu je čeká dvojzápas, který hodně napoví, jak se bude závěr soutěže vyvíjet. V našlapané první polovině tabulky je každý bod důležitý. Vede pražská Sparta s bilancí deset výher a dvou porážek, za ní je naskládáno pět týmů s osmi výhrami a čtyřmi porážkami, včetně BK Strakonice. A Jihočešky nyní narazí na druhé Levhartice Chomutov B a vedoucí Spartu Praha.

V sobotu přijede do STARZ arény Chomutov B (hraje se od 17 hodin). V úvodu sezony strakonické basketbalisky na palubovce Levhartic prohrály o 13 bodů 56:69, když po celé utkání tahaly za kratší konec. V minulém dvoukole se Levhartice utkaly dvakrát se Spartou Praha s bilancí 1:1 na zápasy. Na závěr kalendářního roku 2023 doma překvapivě padly s Havířovem. Strakonické hráčky se chtějí soupeřkám v tabulce utrhnout a pomáhat jim v tom bude zaplňená STARZ aréna.

V neděli od 11 hodin čeká Jihočešky duel s vedoucí Spartou Praha. Hned v úvodu sezony se Strakoňandy přesvědčily, že se s tímto soupeřem dá hrát a také vyhrát. Z Prahy si přivezly výhru 62:60. Jak již bylo řečeno výše, Sparta v minulém dvoukole hrála dva zápasy s Chomutovem B, na palubovce soupeřek prohrála, doma naopak zvítězila. I tentokrát by mohlo sehrát svou roli skvělé strakonické publiku, které požene hráčky za důležitými body.

Aktuální tabulku najdete ZDE.