BK Strakonice - Basket Slovanka 37:67 (4:23, 15:14, 8:10, 10:20)

Body Strakonic: M. Gábiková, K. Zemanová po 10, L. Petelová 7, B. Mrázová 4, A. Gornická, E. Čapková po 2.

V sobotu jsme vstoupili po bezmála měsíční pauze (naposledy se hrálo 9. prosince s Benešovem) bez soutěžního utkání do extraligy A proti týmu Basket Slovanka. V základní části jsme soupeřky dvakrát rozdílem osmi bodů porazili. V oslabené sestavě (V. Holínová - zranění prstu a A. Kopecká - nemoc) jsme vstoupili do utkání nekoncentrovaně. Působili jsme ospale. Soupeřky naopak s velkou chutí nám dvě porážky oplatit. Úvod jsme nezachytili. Všude jsme byli pozdě, prohrávali jsme i osobní souboje a vázla nám kombinační hra. Po první čtvrtině jsme prohrávali v poměru 4:23. V dalších částech utkání jsme se s extraligovým tempem i “bojem” již ztotožnili a v řadě basketbalových činností jsme soupeřkám vzdorovali lépe než v úvodní čtvrtině. Ve druhém poločase jsme chtěli nepříznivý stav zkorigovat. Zlepšili jsme se na obou polovinách hřiště, ale soupeřky naše jednoduché chybky či ztráty vždy chladnokrevně trestaly. K tomu nám chybělo i trochu potřebného štěstíčka, neboť mnoho vyslaných střel nám vyklouzlo z obroučky.

Sportovně je však nutné přiznat, ze Pražandy byly lepší a zaslouženě si odváží ze STARZ arény výhru.

BK Strakonice - BK Brandýs nad Labem 84:54 (25:6, 19:15, 19:15, 20:19)

Body Strakonic: L. Petelová 24, M. Gábiková, B. Mrázová po 18, K. Zemanová 9, V. Hátlová 7, N. Seidlová 4, A. Gornická. E. Čapková po 2

Do nedělního utkání jsme vstoupili s daleko větším odhodláním a energií. Už od počátku jsme chtěli napravit sobotní herní výpadek. Agresivní hrou na obou polovinách hřiště jsme tentokrát soupeřky jasně přehráli. Daleko lépe jsme týmově bránili a postupem času se ukázala větší kvalita na straně domácích. Holky bojovaly a zejména ve druhém poločase předvedly pohledné kombinační akce i řadu ukázkových protiutoků. S chutí si zahrála celá lavička.

Trenérské duo však chválí celý tým. Každá z nastoupivších dívek odevzdala maximum pro tým. K nejlepším jistě patřila náhradní kapitanka Lucie Petelová (24 bodů) a svým výkonem pod košem překvapila Majda Gábiková (18 bodů a 16 doskoků). V extralize bude každé vítězství cenné a motivační pro další práci v tréninku.