BK Strakonice - SBŠ Ostrava 59:66 (37:24)

Body Strakonic: Pešková 24, Petelová a Davidová 8, Půroková 7, Žáčková 6, Kotrcová a Pavlíčková 3.

Duel s Ostravou začal pro basketbalistky od Otavy skvěle. Holky zvládly všechny aspekty hry, protrhly i střelecké trápení z minulých utkání a rychlým pohybem na obou polovinách hřiště ovládly první čtvrtinu v poměru 22:10 a v poločase svítilo na tabuli 37:24. Ve druhém poločase se bojovalo doslova o každý míč. Ostrava již v průběhu druhé čtvrtiny zvolila zónový obranný systém. Strakonice byly však stále lepším týmem v utkání a měly blíže k výhře. Náskok se sice ztenčil, ale převaha na hřišti byla na straně domácích /48:44/. Bezmála 35 minut utkání holky ze Strakonic byly ve vedeni /naposledy 52:51/. Poté se utkání tahalo o každý bod, kdy jsme nedokázali “šoupáky” a vytvořené šance proměnit a soupeř naše jednoduché ztráty potrestal. Nakonec z dobře rozehraného utkání je smolná prohra v poměru 59:66. Je to obrovská škoda. Domácí holky dřely a zasloužily si vyhrát.

II. liga mladší dorost: HBC Strakonice - Sezimovo Ústí 37:33 (22:14).
Mladší dorostenci HBC Strakonice rozhodli se Sezimákem v prvním poločase

BK Strakonice - Žabiny Brno 42:82 (28:35)

Body Strakonic: Pešková 14, Půroková 8, Kotrcová a Žáčková 6, Davidová 4, Petelová a Pavlíčková 2.

S týmem Žabiny Brno /4. místo/ jsme v domácí aréně sehráli skvělý kombinační duel, který se přítomným divákům musel líbit. Žabiny jsme jistě v prvním poločase překvapili pohybem hráček i míče a tempem, nasazenim, energii i skórem. Dokázali jsme se srovnat i s jejich rychlým přechodem do útoku a výškovou převahou. Do kabin se odcházelo za stavu 27:35. Ve druhem poločase nám začaly postupně docházet mentální i fyzické síly. Utkání s Ostravou s předchozího dne nás stalo více sil než jsme čekali. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali rozdílem 18 bodů /37:55/. V posledním dějství jsme propadli na obou polovinách hřiště. Soupeřky využily všech nabídnutých možnosti ke skórovaní a jasně nás přehrály v poměru 5:27.

I přes prohry, kdy zejména ta s Ostravou mrzí, nás všechny těší, ze jsme se snad konečně dali dohromady a v utkáních působili jako celistvý tým.

Aktuání tabulka je ZDE.

Autor: Petr Martínek, trenér