KP Brno - BK Strakonice 81:52 (22:14, 47:25, 61:41)

Body Strakonic: A. Pešková 21, K. Půroková 15, K. Kotrcová 8, A. Davidová a K. Petelová 3, Z. Čížková 2. Trestné hody: 7/4:28/17. Doskoky: 54/39.

Basketbalistky KP Brno patří do extralgové špičky, a tak to hrstka statečných hráček od Otavy neměla jednoduché. "Družstvo bylo oslabené, kdy v posteli zůstaly pro nemoc kapitánka Žáčková, Pavlíčková a studijní povinnosti si plnila J. Piloušková," doplnil k sestavě trenér Petr Martínek a doplnil: "Sedm statečných bojovalo s družstvem, které je v neúplné tabulce zatím na třetím místě."

"Úvod nám nevyšel dle představ, ale po time outu jsme zabrali, vyrovnali hru a stav byl po první čtvrtině 14:22. Ve druhé desetiminutovce jsme skvěle začali, vyrovnali jsme se s tempem i výškovou převahou soupeřek. Zónovým obranným valem jsme přibrzdili domácí a v 16. minutě byl stav 21:29. Poté jsme vyrobili zbytečné až školácké chyby. Byly tam ztráty na útočné polovině. Soupeřkám holky nabídly druhé, případně i možná třetí šance po neúspěšných střelách a to nás stálo lepší výsledek. Poslední čtyři minuty druhé čtvrtiny holky prohrály 2:16," shrnul první poločas trenér Martínek a pokračoval: "Po ppřestávce jsme některé aspekty hry chtěli zlepšit a vyvarovat se ztrát. Třetí desetiminutovku jsme odehráli skvěle a soupeřky udrželi na rozdílu 20 bodú. V posledním dějství jsme se pokoušeli s vývojem skóre ještě něco udělat, ale úspěšné trojky soupeřek, neodstavení hráček pod košem a zbytečné ztráty nás naopak ve zlepšeném výkonu dnes dokonale srážely. K lepšímu výsledku chybělo i trocha štěstí, neboť některé střely správně zvolené vypadly z obroučky. Pochvala za druhý poločas pro děvčata od Otavy je na místě. Cením si, že jsme utkání zvládli i fyzicky."

Na konci ledna čeká Strakoňandy dvojutkání v Ústí nad Labem a Chomutově.

Aktuální tabulku najdete ZDE.