V rámci obřího koncernu Stellantis sdílí Alfa Romeo kompletně stejný základ jako dříve oznámené crossovery Fiat 600e, Opel Mokka, DS 3 Crossback nebo nejnovější generace Peugeotu 2008. Stejná je podvozková platforma STLA Small a stejná je i nabídka motorů.

Alfa Romeo Milano - dvě varianty

Milano bude k mání ve dvou variantách – jako spalovací a čistě elektrické. Spalovací verze „Ibrida“ je 48 V mild-hybrid, který postupně dostávají všechny podobně velké modely v rámci koncernu. Nedávno jeho nasazení do modelů DS 3 a DS 4 oznámila třeba automobilka DS Automobiles.

Jde o přeplňovaný benzínový tříválec o objemu 1,2 litru, kombinovaný s malým elektromotorem uvnitř šestistupňové dvouspojkové převodovky. Celkový výkon systému činí 136 koní.

Dalším známým pohonem je i ten elektrický. Verze „Elletrica“ má akumulátor o kapacitě 54 kWh a výkon standardně 156 koní, případně i 240 koní ve vrcholné verzi Veloce. Dojezd na nabití potom činí až 410 kilometrů – předpokládáme, že se jedná o hodnotu pro slabší model. Žádné další údaje automobilka nezveřejnila.

Záznam živého přenosu z představení Alfy Romeo Milano:

| Video: Youtube

Na druhou stranu je tu i spousta věcí specifických. Jak už bylo naznačeno v úvodu, po stránce vzhledu je Milano emotivnější a třeba nové LED světla na přídi vypadají velmi pěkně. Pro verzi Veloce je tu také specifické nastavení podvozku s rychlejším převodem řízení, tužšími stabilizátory náprav a světlou výškou sníženou o 25 milimetrů. Tato verze navíc přihazuje i samosvorný diferenciál přední nápravy a výkonnější brzdy s 380 mm kotouči vpředu.

Nová Alfa Romeo Milano:

Interiér potěší milovníky klasiky

Uvnitř vozu se nachází interiér, který potěší milovníky klasiky. Namísto dvou opticky spojených displejů, čnících z palubní desky, je zde klasická kaplička se dvěma velkými obroučkami před řidičem. V ní se nicméně nenachází analogové budíky, ale displej, který je umí simulovat. Dotykový displej infotainmentu je potom vkusně zakomponován do palubní desky nad samostatný panel klimatizace. Základní objem zavazadelníku činí 400 litrů.

Alfa Romeo Milano jde do prodeje se zaváděcí edicí Speciale, která si ponese několik charakteristických designových prvků. Ve standardní výbavě se pak objeví výbavy Techno, Premium a Sport. O předpokládaných cenách zatím ze strany automobilky nic nepadlo.