VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK PAPÁČEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za hlídání silnic celníci dostali dary

České Budějovice - Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil Jihočeský kraj své celníky věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování povinných přestávek dostal Celní úřad pro Jihočeský kraj technické vybavení v hodnotě 350 tisíc korun. Tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy převzal z rukou radního pro dopravu Antonína Kráka ředitel Celního úřadu Michal Kubát.

FOTOGALERIE a VIDEO: Dřevorubci sekali a řezali na pomoc nemocné Natálce

Hojná Voda – Natálka Petříková ze Žáru bojuje s dětskou mozkovou obrnou, nedoslýchá a má amputovanou nohu v oblasti nártu. Na její podporu nyní putuje téměř 11 000 korun jako výtěžek ze sobotních Dřevorubeckých slavností v Hojné Vodě.

Tisícovka mladých požárníků z celé republiky soutěžila na jihu Čech

České Budějovice – Pět dnů v Českých Budějovicích a v Trocnově bojovali mladí dobrovolní hasiči o republikové mistrovské tituly ve hře Plamen. Akce se zhruba devíti sty účastníky se uskutečnila od minulého pátku do úterý.

OBRAZEM: Hasiči zahájili oslavy výročí 150 let

České Budějovice /VIDEO/ - Českobudějovičtí hasiči ve čtvrtek na Výstavišti zahájili oslavy svých kulatých 150. narozenin. Necelé tři stovky současných, bývalých příslušníků sboru a občanských zaměstnanců si mohly prohlédnout knihu mapující historii hasičů v jihočeské metropoli.

FOTOGALERIE a VIDEO: Svatební průvod v centru města připomněl lásku

České Budějovice - Nevěsta s ženichem vedli v neděli po poledni svatební průvod, který se vydal z Piaristického náměstí v Českých Budějovicích centrem města ulicemi na náměstí Přemysla Otakara II. a zpět. „Po vzkříšení Krista průvod symbolizuje lásku, a to jak člověka k člověku, tak i člověka k Bohu," přiblížil organizátor Víťa Marčík. 

Jmenování rektora prezident republiky zdržovat nebude

České Budějovice - Tomáše Machulu v čele Jihočeské univerzity musí podpisem schválit i předseda vlády.

Vraždu přiznává, k vynesení trestu se ale nedostaví

České Budějovice - Za usmrcení bývalého manžela bodnutím nožem do srdce ženě hrozí 18 let vězení.

Na Zadově se těžce zranil snowboardista

Šumava Třináctiletý závodník na snowboardu utrpěl ve čtvrtek odpoledne na šumavském Zadově těžké zranění. Jiný závodník na sjezdovce nedobrzdil a narazil mu přímo do zad. S podezřením na poranění páteře byl chlapec letecky transportován do českobudějovické nemocnice.

Třináct let od hrůzné tragédie u Nažidel

Jižní Čechy - Sobota 8. března před třinácti lety změnila život desítkám rodin. Při tragické dopravní nehodě zájezdového autobusu zahynulo nedaleko Nažidel na Českokrumlovsku devatenáct lidí, dvacátá oběť přibyla později. Dva roky poté zemřel na následky zranění ještě další z účastníků zájezdu. Jde o nejtragičtější dopravní nehodu v historii České republiky. Autobus tehdy vezl domů do Karlových Varů účastníky zájezdu z rakouských Alp.

OBRAZEM: Čtyřicet migrantů přišlo k hranicím

Dolní Dvořiště - Čtyřicet migrantů se v úterý snažilo vstoupit na území České republiky přes hraniční přechod Dolní Dvořiště na Českokrumlovsku. Nešlo však o skutečné běžence, ale o studenty policejní akademie. Posloužili jako figuranti více než stovce příslušníků policie a celní správy, kteří si v rámci cvičení Vlna vyzkoušeli součinnost při zachytávání většího počtu migrantů na státní hranici s Rakouskem.

Jeden městský strážník zvládne až tisícovku obyvatel

Jižní Čechy - Jeden strážník na tisíc obyvatel. Taková rovnice obecně vyjadřuje ideální poměr.  Tábor se pohybuje nad touto hranicí.

Neviděli jste u Radčic chodce, který se stal obětí nehody?

Písecko - Informace je možné volat na tel. 725 731 288 nebo na 158.

Na krajských silnicích v lednu nikdo nezemřel

Jižní Čechy - Za loňský kalendářní rok zemřelo na jihočeských silnicích každý měsíc v průměru více jak pět osob. První měsíc nového roku nabídl více radostnou statistiku. V lednu policisté do kolonky úmrtí nemuseli psát žádnou pomyslnou čárku.

VIDEO: Policejní mlýny nakonec domlely

Tábor - Užíval cizí automobil, ve kterém vozil velký lovecký nůž a kuklu. Ne náhodou. Dvakrát přepadl benzinové pumpy na Táborsku. Nyní táborští policisté jednadvacetiletého mladíka dopadli včetně jeho komplice.

Univerzita stále hledá šéfa

České Budějovice - Jihočeská univerzita si na svého nového rektora musí ještě počkat. Při včerejší druhé volbě byli blízko ke zvolení současný rektor Libor Grubhoffer a Václav Bůžek. Oběma shodně chyběl jediný hlas. K dalšímu pokusu o zvolení rektora na příští čtyři roky se Akademický senát znovu sejde 8. února.

Sníh na jihu Čech velké problémy nepřinesl

Jižní Čechy – S první pořádnou sněhovou nadílkou se řidiči na jihu Čech vypořádali bez problémů. Policisté ani hasiči nemuseli na silnicích řešit vážnější nehody.

Silvestr na jihu Čech byl klidný, přes den ale hořel dům a muž skočil pod vlak

Jižní Čechy - Silvestrovská noc v jižních Čechách patřila, co se týče úrazů, k těm klidnějším. V Nemocnici České Budějovice, a. s., ošetřili od půlnoci do sedmé hodiny ranní kolem patnácti úrazů souvisejících se silvestrovskými oslavami. Většinou se pacienti zranili po pádu v opilosti. Dvě zranění petardou na ruce si vyžádala operaci, takže pacienti zůstali v nemocnici hospitalizováni. V průběhu dne však došlo k sebevraždě skokem pod vlak na Kaplicku a k požáru rodinného domu v Ponědraži na Třeboňsku. 

Vraždám sousedka těžko věří

České Budějovice - Chodci se zastaví, řidiči přibrzdí. Všichni dobře vědí, co se v domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích na Štědrý den stalo. Smutek nad tragédií, při níž zahynuly tři osoby, někteří vyjadřují zapálením svíček.

Každé ohňostroje mají svá pravidla

Jižní Čechy - O záměru odpálit deset kilogramů pyrotechniky najednou by měla vědět příslušná obec.

Pod stromeček hasiči dostali novou techniku

Jižní Čechy - Jihočeští hasiči pod pomyslný vánoční stromeček získali tři nové pomocníky. Automobilové plošiny přivítali v Jindřichově Hradci a ve Strakonicích, vyprošťovací automobil v Táboře.

Explozi předcházela dvojnásobná vražda

České Budějovice – Žádná nešťastná událost, ale dvojnásobná vražda a následné úmyslné zapálení domu. Policistům se podařilo objasnit tragédii, která se odehrála na Štědrý den na Lidické třídě 
v Českých Budějovicích. 
V troskách domu zde byly nalezeny tři mrtvé osoby.

Vánoce neprožívají v kruhu svých nejbližších

Jižní Čechy - Ze všech stran slyší, jak jsou Vánoce svátky klidu a pohody v kruhu svých nejbližších. Oni však to štěstí nemají. Lidé bez domova prožívají trochu jiné Vánoce. Jejich atmosféru si však v sociálních zařízeních snaží také přiblížit. Kromě slavnostní večeře například v Českých Budějovicích mohli využít noclehárnu zdarma.

Vánoce neprožívají v kruhu svých nejbližších

Jižní Čechy - Lidé bez domova budou moci využít noclehárnu zdarma, pomoci jim může také kdokoliv další darovaným jídlem či oblečením.

Přepravci čelí dvojnásobnému náporu

Jižní čechy - Českou poštu v krajském městě postihl kolaps. Nyní je situace stabilizovaná a státní podnik je připraven rozvážet i o víkendu

Policisté hledají pozorovatele loupežného přepadení

České Budějovice – Policisté 
z krajského města pátrají po totožnosti muže, který byl pravděpodobně náhodným svědkem loupežného přepadení v Českých Budějovicích dne 16. prosince kolem 18.40 hodin v přízemní prodejně 
v Kněžské ulici.

Podařilo se vytvořit sehraný tým odborníků

Jižní Čechy - Přišel z Vysočiny, odešel do Prahy. Miloše Trojánka v čele jihočeské policie nahradil Luděk Sedláček. Bývalý ředitel si region oblíbil, plánuje se do něj vracet například na cyklovýlety.

Stromkům neublíží, zloděje odradí

Jižní Čechy - Lesníci se pichlavé symboly Vánoc snaží od krádeží uchránit znehodnocením či postřikem

Šofér srazil ženu na přechodu

Milevsko  - Muž se při jízdě Milevskem zřejmě nevěnoval řízení, seniorka zraněním na místě podlehla

ROZHOVOR: Hraniční ploty stavíme v bezpečném prostředí

Maribor (Slovinsko) - Na určených místech staví drátěné zábrany. Působí na východní a jižní hranici Slovinské republiky. Vojáci z 151. ženijního praporu v Bechyni pomáhají v rámci cvičení BLED 2015 zvládat migrační vlnu. „Plníme úkoly dle potřeb slovinské strany," říká Jiří Machoň, který na místě působí jako velitel jednotky. Jinak zastává funkci zástupce velitele 151. ženijního praporu v Bechyni.

Má svoji první flétnu v životě

České Budějovice – Maminka jí před cestou do Českých Budějovic slíbila překvapení. Anna Peclová pak prožila velkou radost, když v redakci regionálního Deníku převzala příčnou flétnu, kterou si hned přímo také vyzkoušela. Hudební nástroj, který je její první vlastní, získala díky výtěžku z Kabelkového veletrhu Deníku.

Podvodné sbírky mohou přibývat

Jižní Čechy - Kromě kapsářů se ve městech ve vánočním čase mohou vyskytovat ve zvýšeném počtu také podvodné sbírky na dobročinné účely. Takovou zkušenost mají strážníci městské policie v Českých Budějovicích.

Krimi zprávy z 5. prosince 2015

Jižní Čechy - Muž tajil smrt své příbuzné. Chtěl brát její dávky a získal 60 tisíc korun

Krimi zprávy z 2. prosince 2015

Jižní Čechy - Hledají vandalz, kteří poškrábali lak na autech 

Krimi zprávy z 1. prosince 2015

Jižní Čechy - Cizinec neměl platné doklady k pobytu.

Opuštěné chaty a chalupy začínají lákat zloděje

Jižní Čechy - Scénář opakující se rok co rok. S nastupujícím podzimem přichází zazimování chat a chalup. Opuštěná místa pak lákají zloděje. Policisté se snaží rekreační oblasti sice průběžně kontrolovat, ale hlavní zabezpečení leží především na samotných majitelích objektů.

Krimi zprávy ze 30. listopadu 2015

Jižní Čechy - Lupič nebyl líný. Vznikl za jednu noc do sedmi vchodů.

ROZHOVOR: Svět nelze vidět černobíle, což platí i pro islám

České Budějovice - Svět není černobílý, ale pestrý, zdůrazňuje Jan Samohýl, vedoucí katedry filosofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity. Nabádá ke kultivaci islámu, i když připouští, že po nedávných událostech se tato představa může jevit jako naivní.

Duel kandidátů na rektora Jihočeské univerzity

České Budějovice - Obhájí současný rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer svůj post? Nebo ho nahradí jeho protikandidát Miloslav Šoch? To se dozvíme až v prosinci. Samotná volba se bude konat 8. prosince od 14 hodin. Rektora Jihočeské univerzity volí Akademický senát JU, který má 40 členů a zasedají v něm zástupci všech osmi fakult univerzity. Oběma kandidátům jsme položili stejné otázky.

Řidiče překvapil sníh a náledí

Jižní Čechy - Policisté včera na jihu Čech vyjížděli k více než padesáti dopravním nehodám.

Krimi zprávy z 19. listopadu 2015

Jižní Čechy - Návštěvník baru ve Volarech zbil jiného hosta. 

Krimi zprávy z 18. listopadu 2015

Jižní Čechy - Muž z Vodňanska byl super podvodník

Vlak srazil člověka, zřejmě se jedná o sebevraždu ženy

České Budějovice - V pondělí po osmé hodině ranní vlak srazil člověka v kolejišti před severní zastávkou v Českých Budějovicích.

Policisté představili nové vozy

České Budějovice - Na českobudějovickém letišti se v pátek uskutečnila přímo přehlídla policejních vozidel. Kromě představení nových vozů krajský ředitel Miloš Trojánek slavnostně předal celkem dvanáct automobilů Volkswagen Transporter svým kolegům z jednotlivých územních odborů Jihočeského kraje.

Krimi zprávy ze 13. listopadu 2015

Jižní Čechy - Pod koly auta zemřela cyklistka

Se šikanou je potřeba se hlavně svěřit

České Budějovice - Preventivní přednášky se konají pravidelně. Policejní mluvčí Jiří Matzner navštívil žáky Církevní základní školy. Předstoupil před své publikum a na úvod řekl: „ Sám jsem spoustu let vyšetřoval, a proto mě nic nepřekvapí." Policejní mluvčí Jiří Matzner tak začal svoji přednášku na Církevní základní škole v Českých Budějovicích. S žáky čtvrté třídy si v rámci prevence povídal na téma šikana.

Muž pronásleduje ženu i přes zákaz

Strakonicko Telefonuje, posílá textové zprávy či maluje srdce na silnici. Tak třiatřicetiletý muž ze Strakonicka touží získat přízeň ženy ze stejného okresu.

Na úhynu orla neměl žádný podíl člověk

Strakonice - Začátkem října byl za obcí Hornosín na Strakonicku nalezen uhynulý orel mořský.

Vůz se zhoupl a klády se vysypaly na silnici

Strážkovice - Pro dobrotu na žebrotu. Přesně podle známého přísloví se včera cítil řidič soupravy převážející dřevěné klády. Ve Strážkovicích na Českobudějovicku se chtěl po povinné přestávce vrátit na vozovku, ale nerovnost při nájezdu převrátila připojený vlek. Vysypané klády naštěstí nezasáhly žádné jiné vozidlo či chodce za svodidly.

Vloupal se do domu, ale nakonec nic neodnesl

Střelské Hoštice - Překonal několik překážek, prohledal kuchyň, ale nakonec nic neodcizil. Neznámý pachatel, který se v noci na 4. listopadu vloupal do domu ve Střelských Hošticích, tak zanechal jen škodu na poničení.

Žena ve Stromovce nezemřela cizím zaviněním, prokázala pitva

České Budějovice – Ve čtvrtek po poledni byla v českobudějovickém lesoparku Stromovka nalezena mrtvola ženy středního věku. Nařízenou soudní pitvou v případě její smrti nebylo zjištěno cizí zavinění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT