VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠKOTKO

Petr Škotko / Strakonický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Neúspěšný kandidát tvrdí, že volby nebyly rovné

Strakonice – Nerovné podmínky předvolebního boje pro opozici. Z tohoto důvodu podal lídr neúspěšné strany Změna pro Strakonice Karel Janský návrh na neplatnost voleb ve Strakonicích.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Povážská 24. října!

Strakonicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

V nemocnici zasadí lípu

Strakonice – Společenské setkání se zasazením pamětní lípy k uctění výročí 100 let od vzniku Československa se uskuteční ve čtvrtek 25. října ve 13 hodin u pavilonů interních oborů strakonické nemocnice.

Krátce ze Strakonicka

Strakonicko - Z dění v regionu.

Soud řeší stížnost na průběh voleb ve Strakonicích

Strakonice – Výsledky voleb nemají platit. Krajský soud v Českých Budějovicích řeší stížnost na jejich nezákonný průběh.

Obnovili vodovod

Sousedovice - V obci Sousedovice na Strakonicku mají v těchto dnech důvod k radosti. Během září a října tady byla realizována akce s názvem Obnova vodovodu v obci Sousedovice.

Mají celou radu, opozici dali výbory

Strakonice – Už se začíná rýsovat, jak bude vypadat další panování Strakonické Veřejnosti nad Strakonicemi.

Poslední akce na mlýnu

Hoslovice – Třetí říjnová sobota se v areálu vodního mlýnu v Hoslovicích odehraje v duchu mlynářství, které známe už jen z historických dokumentů a pověstí.

Dopravní uzavírky na Strakonicku

Strakonicko - Omezení dopravy

Jak jsme žili v Československu - Hasiči Přechovice

Přechovice - Sbor byl založen 5. října 1929. V té době měl 27 členů.

Zubní pohotovost 20. a 21. října

Strakonicko – Zubní pohotovost ošetří o víkendu pacienty v nezbytně nutném případě. Bude ji zajišťovat vždy od 8 do 11 hodin MUDr. Kuželková, Stavbařů 226, Strakonice.

Spisovatel Jan Bauer je čestným občanem Vodňan

Vodňany - V městském muzeu se v úterý 16. října uskutečnila beseda se spisovatelem Janem Bauerem nad novou knihou Nesamozřejmé Československo.

Ve Strakonicích začne fungovat domácí hospic

Strakonice – V budově lékárny nemocnice začne od pondělí 29. října fungovat domácí hospic. Bude poskytovat péči výhradně terminálně nemocným lidem.

OBRAZEM: V nemocnici měli soutěž Jihočeská sestřička

Strakonice - První říjnová sobota byla ve strakonické nemocnici věnována soutěži Jihočeská sestřička 2018. Nápad na tuto soutěž vychází z jiného projektu s názvem Medik roku, který v roce 2015 vymysleli v nemocnici v Prachaticích.

Bojový tanec před kavárnou Barmeo

Strakonice – Pomalované tváře a mimika, která by vyděsila každého nepřítele.

Strakonice povede opět Břetislav Hrdlička

Strakonice – Na další roky povede Strakonice znovu lídr Strakonické Veřejnosti a dosavadní starosta Břetislav Hrdlička. Má podporu všech zbylých 15 členů Strakonické Veřejnosti v zastupitelstvu. „Více méně už jsme se dohodli,“ uvedl.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Radomyšl 17. října!

Strakonicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Hudba v myšlenkách

Strakonice – Stoleté výročí vzniku samostatné republiky (28. října 1918) se s blížícím se se aktuálním datem prolíná všemi kulturními i nekulturními sférami.

Kamenné lavičky na Velkém náměstí se policii nelíbí

Strakonice/ANKETA/ – Jsou překážkou v provozu a příčinou dopravních nehod. Jedná se o kamenné kvádry na Velkém náměstí, které fungují jako lavičky. Dost možná, že dojde k jejich změně.

Zubní pohotovost 13. a 14. října

Strakonicko - Zubní pohotovost ošetří o víkendu pacienty v nezbytně nutném případě.

Nejbližší výlovy na Strakonicku

Strakonicko – Výlovy rybníků už začaly v polovině září. Ale je stále ještě dost možností vybrat si z dalších nabídek.

Profesionální hasiči jeli ke dvěma nehodám

Strakonicko – Ke dvěma dopravním nehodám vyjížděli v uplynulém týdnu profesionální hasiči.

Vodňany budou mít nového starostu

Vodňany – I když ještě nejsou všechna koaliční jednání dokončena, je už nyní více méně jasné, že na další čtyři roky budou mít Vodňany nového starostu.

Představí výukové jezírko s podzemní učebnou a akváriem

Vodňany - Slavnostní zahájení provozu nových objektů pro výuku Střední rybářské školy a VOŠ VHE Vodňany pořízených v rámci dotačního programu IROP a dalších dotačních programů se uskuteční v areálu školy ve středu 24. října.

Oslaví vznik republiky

Radomyšl – Sobotu 13. října věnují v Radomyšli oslavám 100 let republiky.

Jak jsme žili v Československu - SDH Čečelovice

Čečelovice - Místní sbor byl založen v roce 1901 a funguje dodnes.

Jsem velký patriot Strakonic, říká novinář František Třeštík

Strakonice/ROZHOVOR/ - Setkání s Františkem Třeštíkem je vždy zážitek, na který se těžko zapomíná. Z mnoho důvodů, takže vyjmenovat je by znamenalo určitě na některý z nich zapomenout.

Vojáci z Lipek jedou na cvičení

Strakonice - V úterý 16. října proběhne na vlakovém nádraží ve Strakonicích nakládání techniky na železnici před odjezdem strakonických vojáků na mezinárodní cvičení Trident Juncture 2018 do Norska.

Skokanka roku. Na 1. místo vylétla ze 17. příčky

Vodňany - V letošních komunálních volbách byla zastupitelka města Květoslava Louženská na kandidátce ODS na 17. místě z 21 kandidátů.

Koalici nepotřebují. Dají i tak nabídku?

Strakonice - Může být 16 křesel v zastupitelstvu z 21 možných výhodou? Strakonická Veřejnost se tím stala neomezeným pánem nad děním ve Strakonicích. V jedné z prvních reakcí to přiznal i starosta Břetislav Hrdlička. „Když jsem viděl výsledky, první co mne kromě radosti napadlo bylo, že naším největším nepřítelem budeme my sami,“ řekl pro Strakonický deník.

OBRAZEM: Požár zničil vesnickou usedlost, nikomu se nic nestalo

Sedlíkovice - V noci ze soboty na neděli 6. a 7. října zasahovali hasiči u požáru zemědělské usedlosti v Čejeticích, části obce Sedlíkovice.

Spisovatel Jan Bauer vypráví

Vodňany - Kulturní zážitek čeká na ty, kteří se zajímají historické mezníky naší republiky. V městském muzeu se koná v úterý 16. října od 18 hodin beseda se spisovatelem Janem Bauerem nad novou knihou Nesamozřejmé Československo.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ Volyně!

Strakonicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Vodňany jsou rozpolcené

Vodňany - I když SNK-nepol.sdr.“Město a venkov“ s lídrem a starostou Václavem Heřmanem vyhrálo volby, důvod k přehnané radosti nemá. Šest mandátů v 21členném zastupitelstvu je poměrně málo a případní oponenti mohou klidně kalkulovat.

Volyně může zažít střídání

Volyně - Voliči ve Volyni dali větší důvěru SNK lídra a místostarosty Martina Červeného, které získalo pět mandátů z patnácti. Druhá ČSSD starosty Václava Valhody získala tři mandáty. Hovoří se o tom, že důvodem jsou určité rozpory mezi oběma muži ohledně investic do mateřské školy.

V Blatné asi současný model ponechají

Blatná - Vítězem komunálních voleb je hnutí ROVNĚ, které získalo v 15členném zastupitelstvu šest mandátů. Druhá je ČSSD se třemi mandáty, takže lze očekávat, že současné vedení města starostka Kateřina Malečková (ROVNĚ) a místostarosta Pavel Ounický (ČSSD) bude pokračovat i nadále.

Proč vzala místo předsedkyně? Přemluvili ji známí a kamarádi

Nová Ves - Běžně můžete Hanu Švehlovou z Čejetic vidět v jednom se strakonických marketů jako vedoucí směny. Temperamentní žena, která téměř denně čelí ataku dotazů a návalu nakupujících si nyní vyzkoušela i jiný „flek“.

Policisté trestně stíhají cizince kvůli úmrtí z nedbalosti

Vodňany - Policejní mluvčí Jaromíra Nováková oznámila, že policisté zahájili trestní stíhání cizince (37) pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Přeruší dodávku elektrické energie

Strakonice - Z důvodu oprav bude přerušena dodávka elektrické energie:

Válec v podání Strakonické Veřejnosti. Z 21 křesel v zastupitelstvu jich má 16!

Strakonice – Neskutečné vítězství zaznamenalo Hnutí Strakonická Veřejnost v letošním komunálních volbách.

Zubní pohotovost 6. a 7. října

Strakonicko - Zubní pohotovost ošetří o víkendu pacienty v nezbytně nutném případě.

Divadelní fraška o nevěře

Volyně - Když se ochotníci z Volyně, tedy Divadelní soubor PIKI pustí do komedie, je vysoká kvalita zábavy zaručená.

Uzavírka končí v neděli

Volyně - Silnice I/4 (náměstí Svobody - ulice Nádražní)

Jak jsme žili v Československu - Kdo vedl Strakonice

Strakonice - Podívejte se na druhý díl o těch, kteří kdysi v minulosti vedli Strakonice.

Záboří má méně kandidátek než členů zastupitelstva

Strakonicko - Ojedinělou situaci mají před sebou obyvatelé obce Němčice na Strakonicku. Tady se komunální volby v řádném termínu neuskuteční.

Soud: Tajemník byl veden neoprávněně

Strakonice - Bývalý tajemník městského úřadu Vladimír Stroner byl evidován v archivu bezpečnostních složek MV ČR neoprávněně.

Město odmítlo dotaci, nebylo kam dát psy

Strakonice - Už letos v únoru podalo město na kraj žádost o poskytnutí dotace na opravu vnitřních kotců v útulku pro psy. Dostalo 20 000 korun, ale nyní bylo nuceno ji odmítnout. Nebylo kam dát psy.

Předali šek nemocnici

Strakonice - Zástupci 25. protiletadlového raketového pluku a Armádního sportovního klubu Strakonice předali v pondělí 1. října v onkologické ambulanci strakonické nemocnice výtěžek charitativního běhu nazvaného Sportem proti rakovině.

Nepropásněte! Ve středu prvňáci ze ZŠ Krále Jiřího z Poděbrad a ZŠ Čestice

Strakonicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Kam za zábavou tento týden

Strakonicko - Připravili jsme pro vás tipy na volné chvíle. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT