VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVEL KROUPA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Poslední anglický parašutista by za vlast bojoval znova

Jižní Čechy /ROZHOVORY/ - V pondělí odpoledne ve věku 95 let zemřel generálporučík Jaroslav Klemeš, hrdina a veterán druhé světové války, který byl v únoru 1945 vysazen v okupovaném Československu v rámci operace Platinum Pewter. V roce 2016 obdržel nejvyšší státní ocenění, Řád Bílého lva.

Policisté v Halámkách objevili dvě skupiny uprchlíků ze Sýrie

Halámky – Policejní hlídky v příhraničí Jihočeského kraje zadržely za poslední týden dvě malé skupiny syrských uprchlíků. 

Krimi zprávy ze 17. října 2015

Jižní Čechy - Vyřrizování účtů skončilo rvačkou

Zastavili 150 řidičů, 105 mělo problémy

Jižní Čechy - Hned 105 řidičů z celkového počtu 150 prověřovaných mělo během minulého týdne problém s jihočeskými dopravními policisty.

Strakoničtí kriminalisté shání mladíka obviněného z krádeží

Strakonice - Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při hledání údajného zloděje ze Strakonicka.

Mrtvé tělo největšího dravce v Čechách našli záchranáři na Strakonicku

Hornosín u Blatné - Případ vyšetřují policisté. Ve hře je i otrava

Násilník věznil přítelkyni čtyři dny v autě. Hrozí mu až 10 let

Jindřichův Hradec - Hotové peklo na zemi prožila se svým partnerem 24letá žena z Hradecka. Takzvaný „přítel" (26) ji od začátku září vystavoval extrémnímu fyzickému i psychickému násilí, které vygradovalo jejím čtyřdenním nedobrovolným pobytem v autě.

Cvičení roku odstartovala fiktivní havárie

Temelín - Na jihu Čech se koná největší letošní akce záchranných složek. Do třídenního zásahu se zapojí přes tisíc účastníků.

Psovod jihočeské policie cvičí nejlepšího psa na hledání drog

Jižní Čechy - Je mu 9,5 roku, specializuje se na vyhledávání drog a minimálně poslední dva roky nemá v tomto oboru konkurenci. Prokázal to vítězstvím své kategorie na 12. policejním mistrovství psovodů v hledání návykových látek a výbušnin v Jihlavě. To se koná obrok, střídá se se závody ve všestrannosti. Německý ovčák Lukas a jeho pán, praporčík Luboš Gric z krajského ředitelství jihočeské policie, vybojovali 94 bodů ze 100 možných a obhájili předloňské vítězství. Luboš Gric navíc získal prestižní titul Nejlepší psovod praxe 2014.

Krimizprávy z úterý 15. září

Jižní Čechy - Recidivista ukradl kolo v centru Českých Budějovic. Řidič nadýchal 1,6 promile.

Na jihočeských silnicích zemřeli o víkendu tři lidé

Jižní Čechy - Další tři smrtelné nehody se odehrály během víkendu na jihočeských silnicích.

Policistky z jihu ovládly mistrovství ve střelbě

Jižní Čechy - Tři ročníky mistrovských závodů policistek ve střelbě z pistolí, třikrát prvenství pro účastnice z našeho kraje. Takovým skóre se může pochlubit jihočeská policie po letošním Policejním mistrovství České republiky 2015 ve střelbě z krátkých služebních zbraní. Konalo se od 31. srpna do 3. září v Opařanech u Tábora a hlavně soutěž žen byla zcela v režii Jihočešek.

Za prázdniny řešila policie 758 nehod

Jižní Čechy - Na 758 dopravních nehod vyšetřovali během července a srpna jihočeští policisté. Téměř každou sedmou (103) zavinili opilí řidiči, čtyři havárie měli na svědomí šoféři pod vlivem drog. Při střetech aut, chodců, cyklistů, motorkářů a dalších účastníků silničního provozu zemřelo 14 lidí, 47 utrpělo těžké zranění a dalších 434 vyvázlo s lehkým zraněním. Letní dopravní situace na jihočeských silnicích je takřka shodná se stejným obdobím loňského roku. Pro oba července platí totožný počet 404 nehod, letošní srpen překonal ten loňský o 14 kolizí.

Krimizprávy z úterý 8. září

Jižní Čechy - Při vloupání vznikla škoda 220 tisíc. Cestou z oslavy měl v krvi dvě promile.

Krimi zprávy ze čtvrtka 3. září

Jižní Čechy - K obrání důchodce využil čilého ruchu. Uprchlého mladíka objevili na ubytovně.

Hasiči se dostanou k zásahům snáze i rychleji

České Budějovice - Snazší a rychlejší příjezd k zásahům a zároveň i větší bezpečí při nich samotných. To vše si slibují hasiči od nové techniky kterou pořídili za necelých 16 milionů korun díky spolufinancování od Evropské unie v projektu Technika, technologie a prostředky Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje pro efektivní zásah.

Hledaný Středočech zřejmě utekl na jih Čech

Jižní Čechy - Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po 43letém Jaroslavu Korbelovi z Příbramska.

Krimizprávy ze středy 26. srpna

Jižní Čechy - Majitelé spali, zloděj je připravil o peníze. Chtěl koupit bazén, naletěl nepoctivci.

Chorobný žárlivec týral ženu měsíce. Už má návrh na vazbu

Strakonice - Až nekompromisní zásah policie prozatím ukončil násilí, jehož se dopouštěl 35letý muž ze Strakonic na své životní partnerce.

Cyklistka letěla přes řídítka a těžce se zranila

Šumava - U nehody musel zasahovat vrtulník 

Krimizprávy z pondělí 24. srpna

Jižní Čechy - Fotbaloví fanoušci vyvolávali incidenty. Načapaný zloděj prostřelil svědkovi stehno.

Přijel jsem vydělat, ne zabíjet, hájí se cizinec

České Budějovice - Nemajetný hospodář z rumunského venkova Pierre Jack Ivascu (42) přicestoval loni v listopadu za výdělkem do jižních Čech. Nastoupil jako dělník ve vodňanském drůbežářském závodu. Jeho sen o lepším životě skončil už po třech měsících. Nyní se u soudu zpovídá z únorového pokusu vraždy kolegy a krajana Tudora R. na ubytovně ve Vodňanech

Krimizprávy z pátku 21. srpna

Jižní Čechy - Rybářskou pramici odvezli tři mladíci. Hledaný se ukrýval v Novohradských horách.

Krimizprávy ze čtvrtka 20. srpna

Jižní Čechy - Zloděj si odnesl rybářské vybavení, matka neplatila na své dítě.

Krimizprávy z pondělí 17. srpna

Jižní Čechy - Pouhých pět dní stačilo vodňanským policistům k vypátrání a dopadení zloděje.

Muž se utopil v nádrži, stejný den přinesl další dva smrťáky

Jižní Čechy - Hned tří lidé v sobotu tragicky zemřeli na jihu Čech. Motorkář a cyklista při dopravních nehodách, muž (35) při koupání ve vodní nádrži.

Syrské rodiny našli policisté u Lipna

Jižní Čechy - Na čtyři syrské páry s celkem 11 dětmi narazili ve čtvrtek brzy ráno policisté na Lipensku. Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner zmínil, že skupina procházela po silnici z Horní Plané na Černou v Pošumaví, a když kolem šesté hodiny míjeli Jenišov, všiml si jich pozorný svědek. Ten pak neprodleně zavolal na tísňovou linku 158. Během chvíle dorazili na místo příslušní specialisté z cizinecké policie.

U hranic zadrželi uprchlíky ze Sýrie

Jižní Čechy - Už na druhou skupinu běženců ze zemí islámského světa narazili v posledním týdnu jihočeští policisté. V pondělí večer zadrželi ve Strážném na Prachaticku čtyři ženy a sedm dětí, podle prvotních informací pocházejí zřejmě ze Sýrie. Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner zmínil, že běženci se pohybovali kolem 21. hodiny v těsné blízkosti hranic, kde je pak objevila hlídka cizinecké policie. Podle neoficiálních informací působili dost zmateně a pravděpodobně se domnívali, že jsou už v jiném státě.

Zachraňovali netopýra nebo poštolku

České Budějovice - Desítky zatoulaných psů a koček, ale i zraněného netopýra či poraněnou poštolku zachraňovali v minulých dnech budějovičtí strážníci. A nejen je. Mluvčí městské policie Věra Školková zmínila, že na seznamu již dříve odchycených zvířat figuruje také exotická korálovka, hroznýš královský, dva v řece se koupající losové, ježci, různí hlodavci, labutě či jiní opeřenci, lesní zvěř nebo koně. S trochou nadsázky lze říct, že by si strážníci mohli co nevidět založit vlastní malou zoologickou zahradu.

Nádrž náklaďáku explodovala na poli

Jižní Čechy - Desítky výjezdů týdně, milionové škody. Jihočeští hasiči upozorňují na trvající zvýšené nebezpečí požárů. Hejtman kraje Jiří Zimola vyhlásil koncem července kvůli extrémním teplotám na doporučení hasičů řadu omezení. Až do odvolání platí třeba zákaz používání zábavní pyrotechniky či kouření v lese. Požárů přesto neubývá. Jen za minulý týden jich hasiči řešili několik desítek. Hořelo v lesích i na polích, předběžně vyčíslené škody se vyšplhaly do milionů korun.

Na D3 se motal opilý chodec i polonahý kolař

Za vniknutí na dálnici dostal 41letý muž blokovou pokutu a musel se pakovat. Podobný případ se stal skoro na den přesně před rokem

Nelegální těžba vltavínů stála kopáče život

Nesměň - Nelegální kopání vltavínů na jihu Čech má první oběť. Stal se jí 35letý muž 
z Budějovicka, který v úterý odpoledne doloval polodrahokamy na poli u Nesměně.

Kraj vyhlásil omezení kvůli nebezpečí požárů

V jižních Čechách platí až do odvolání třeba zákaz používání zábavní pyrotechniky či kouření v lese. Důvodem je hlavně nebývalé sucho.

Nočního chodce údajně napadl lupič. Policisté hledají svědky

Tábor - K události mělo dojít 
v úterý 21. července mezi 22.30 a 23.30 hodin na Husově náměstí.

Pískem se šíří zvěsti o další vraždě ženy

Písek - Kriminalisté v Písku vyšetřují vraždu. Obětí má být starší žena, možným pachatelem její blízký příbuzný. Takové zvěsti se v posledních dnech šíří jako lavina městem na Otavě.

Znásilnění dcery? Soudní znalci tápou

České Budějovice - U krajského soudu pokračuje proces Pavla H. (44) z Prachaticka. Senát odročil pokračování na neurčito

Za vykradení tří domů hrozí recidivistovi až tříleté vězení

Jižní Čechy - Na vykrádání domů se specializoval 41letý zloděj z Jindřichohradecka.

Znásilňování dcery hudebník popřel

Jižní Čechy - Z obžaloby z pokračujícího zločinu znásilnění nezletilé se od pondělí 20. července zpovídá u krajského soudu hudebník Pavel H. (44) z Prachaticka. Hrozí mu pět až 12 let vězení.

Opilá parta povalila sochu na náměstí

České Budějovice – V rukou strážníků skončili tři opilci, kteří v pátek o půl čtvrté ráno poškodili jednu ze soch „Velkých hlaviček" na náměstí Přemysla Otakara II. Muž (46) z Klatovska s kamarádem (33) z Budějovicka nekladli při zadržení odpor a spolupracovali, třetí společník (42) z krajského města se odmítal podřídit požadavkům strážců zákona a následně se pokusil o útěk.

Násilník seřezal ženu řemenem, pak ji topil

České Velenice – Až nekompromisní zásah policie a převoz do českobudějovické vazební věznice ukončily brutální násilí, kterého se nejméně čtvrt roku dopouštěl na své životní partnerce 48letý agresor z Velenicka.

U soudu zřejmě padl rekord v řečnění

České Budějovice - Tři samostatná stání, 17 hodin čistého času, přes 65 stran úředního protokolu. Rekordně dlouhé bylo úvodní vyjádření podnikatele Tomáše Bartyzala (46) z Budějovic k obžalobě podané před více než rokem u okresního soudu. Bývalý vlastník kasin, nočních klubů, second handů i jiných provozoven a majitel policií zabaveného auta Bentley Continental s nápisy „Smrt fízlům" a dalšími hanlivými vzkazy se zpovídá z údajného znásilnění, pěti případů vydírání a výtržnictví.

Strakoničtí kriminalisté hledají otce neplatiče

Strakonice - Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po 39letém Janu Buchtovi ze Strakonicka..

Muž z Blatné chytil recidivistu při činu

Blatná - Pořádný kus odvahy projevil muž z Blatné. V neděli brzy ráno zadržel na svém pozemku 46letého zloděje.

Epileptik měl záchvat ve vodě. Zemřel

Na jihu Čech utonuli o víkendu dva muži. Mladík z Táborska zřejmě v opilosti, muž z Budějovicka kvůli nemoci

Manželé se ztratili na Šumavě

Šumava - Dobrý konec má pátrání po ztracených manželech na Šumavě. Muž (83) a žena (85) vyrazili v pondělí na výlet kolem Vchynicko tetovského kanálu a když se nevrátili do penzionu na večeři, jeho zaměstnanci o tom informovali horskou službu.

Tropický víkend zažil desítky požárů i nehod

Jižní Čechy - Přes 40 požárů a 60 dopravních nehod se čtyřmi těžkými a 34 lehkými zraněními řešili o prodlouženém víkendu jihočeští záchranáři. Tropické počasí komplikovalo na silnicích život především cyklistům a motorkářům. Kolaři havarovali čtrnáctkrát, mnozí pod vlivem alkoholu. Motorkáři pak měli účast na 12 nehodách, tedy rovné pětině celkového počtu. 

Sprostě nadával, tvrdí o bývalém primátorovi

České Budějovice - U okresního soudu pokračuje hlavní líčení se dvěma mladíky, kteří loni v srpnu údajně zaútočili na Juraje Thomu.

Ženu z Myšence údajně zavraždil syn

Myšenec – Necelé dva měsíce stačily jihočeským kriminalistům k vypátrání a dopadení pachatele, který má pravděpodobně na svědomí květnovou násilnou smrt 47leté ženy z Myšence, místní části Protivína.

Smrt na silnicích. Za víkend zahynuli čtyři lidé

Jižní Čechy - Čtyři smrtelné nehody během tří dnů. Taková je bilance prvního prázdninového víkendu na jihočeských silnicích. Od pátečního odpoledne do neděle zahynuli při dopravních kolizích tři muži (53, 65 a cca 20) a žena (nedožitých 22), další lidé pak utrpěli zranění a skončili v nemocnicích. Podle vyšetřování byly příčinami nejtragičtějších havárií nepozornost, pravděpodobně příliš vysoká rychlost a riskantní předjíždění.

Spor u Tesca skončil pokusem o vraždu

České Budějovice - Pravděpodobně opilecká hádka stojí za zvlášť závažným zločinem pokusu vraždy, který od víkendu vyšetřují jihočeští kriminalisté. U zastávky hromadné dopravy u Tesca v Boreckého ulici se v sobotu kolem třetí hodiny ranní strhla rvačka mezi dvěma muži (31 a 22), při které starší z aktérů vytáhl na soupeře nůž a brutálně ho pobodal. Způsobil mu těžké zranění v podobě vícečetných ran na hrudníku, krku a zádech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT