VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA ČERNÁ

Klára Černá / Písecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Milevsko přivítá krampuse. Hlavní parkoviště je u ZVVZ

Milevsko – Milevsko v sobotu 19. listopadu obsadí krampusové neboli alpští čerti, démoni a strašidla. Akci, která se koná na letním stadionu, pořádají dům kultury a maškarní sdružení.

V Písku objevovali tajemství památek.
 Otevřeny byly i ty běžně nepřístupné

Písek - Je sobotní odpoledne a do Kronbergerova altánu v Komenského ulici míří další Písečáci. Empírový altán má výjimečně v tento den otevřeno. Stejně jako dalších třináct historických objektů na území města se i on otevřel veřejnosti. Koná se totiž víkendová akce s názvem Den otevřených dveří památek v Písku.

Tábor hrůzy či pomluva? Hygiena nic neshledala

Písecko - Odvoz dvou dívek z letního tábora byl dramatický. Snad celou republiku obletěly šokující snímky dětského tábora 
z rekreačního střediska Avia  u Varvažova. Na facebook je ve středu umístila Kateřina Veselá, která zde měla čtyřletou dceru.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: V Písku havaroval autobus. Pětadvacet dětí je zraněných

Písek - Sotva Monika Marková zavěsí telefon, zvoní ji znovu. „Nebojte se,"  uklidňuje na úvod ustrašené rodiče hlavní vedoucí dětského tábora ve Skočicích na Strakonicku.
  

Následky počasí: Festival v Přeštěnici skončil dřív

Písecko - Závěr hudebního festivalu v Přeštěnici ovlivnilo počasí. Část programu museli organizátoři kvůli bouřce a intenzivnímu dešti zrušit. Nevystoupila například kapela Visací zámek, která měla hrát v sobotu od 23 hodin na hlavním pódiu.

OBRAZEM: Jarní slavnost na Kamenném mostě

Písek - Kamenný most v Písku a jeho okolí v sobotu zaplnili lidé. Přišli se podívat na jarní slavnost, kterou uspořádal spolek Přátelé Kamenného mostu. Program nabídl kulturní vystoupení a tvořivé dílny, ke koupě byly perníčky, keramika, šperky či velikonoční dekorace. Na některých fotografiích jsou tanečníci z centra Z.I.P. Písek. 

Fotografa nejvíc zaujala z památných stromů na Milevsku jenišovická hrušeň

Milevsko - Na konci února bude v městské knihovně vernisáž výstavy fotografií čtyřiadvaceti stromů. 

FOTOGALERIE A VIDEO: Oslavy 700 let Kestřan, dětem fandil Pavel Nový

Kestřany - Víkend v Kestřanech je ve znamení oslavy. Připomínají si tu sedm set let obce. Jedním z bodů sobotního programu byl i zápas fotbalových nadějí Kestřan, které se střetly s Hradištěm. 

FOTOGALERIE A VIDEO: Na Ražickém pražci byla pohoda

Ražice - Ražický pražec opět nezklamal. Jednatřicátý ročník festivalu folku, country a trampské hudby se vydařil. Návštěvníci si pochvalovali atmosféru tradičního festivalu. Toho se zúčastnilo přes deset kapel a také tu nechyběly dílny pro děti.

Trubky na vodovod kupoval Josef Bek v cihelně

Milevsko a okolí – Exteriéry Jihočeského kraje několikrát posloužily v 50. letech filmařům pro natočení tendenčních budovatelských snímků o kolektivizaci vesnice. Filmová místa řady z nich už seriál Deníku popsal – Usměvavá zem, Přicházejí z tmy, Po noci den, Zelené obzory, Králíci ve vysoké trávě.

Učitelku 
z Chyšek nominovali
 na Ámose

Chyšky - Hana Zemanová učí češtinu a občanku. 

OBRAZEM: Vítr zlomil vánoční strom v Milevsku

Milevsko - Na Štědrý den se kvůli silnému větru zlomil vánoční strom na náměstí E. Beneše. Stalo se to po třetí hodině odpolední a nikoho nezranil. Stromek už nešlo znovu použít, protože měl zlomenou špičku. Starosta Ivan Radosta zareagoval rychle a o několik desítek minut už stál na náměstí nový strom, byť výrazně menší. 

Cvičení prověřilo pomoc lidem, kteří spadli ze skály

Jižní Čechy - Cvičení se zúčastnili profesionální hasiči z Písku a Milevska, záchranáři a policisté ze Zvíkovského Podhradí.

FOTOGRAFIE A VIDEO: Czech open 2014 v line dance v Písku

Písecký kulturní dům obsadili tanečníci. Místní country soubor Louisiana tu do neděle pořádá soutěž Czech open 2014 v line dance. Přijeli tanečníci z Lotyšska, Španělska, Belgie, Francie, Slovenska či Anglie. Czech open 2014 je zároveň kvalifikací pro mistrovství světa. Line dance je podle tanečníků vhodný pro všechny věkové kategorie, tančí se na moderní hudbu a k tanci není potřeba partner.

Poplatky lidé budou moci
zaplatit třeba v půlnoci

Milevsko - Pokuty nebo poplatky budou moci lidé zaplatit v Milevsku kdykoliv. Už tak nebudou závislí na úředních hodinách na městském úřadě. Město totiž bylo úspěšné s žádostí o dotaci, díky které bude úřad lidem blíž, bude moderní. Fungovat by vše mělo začít do 30. listopadu příštího roku.

Ve Smrkovicích hořel dům, našli tu mrtvého mladíka

Smrkovice – Tragédií skončil nedělní ranní požár domu ve Smrkovicích u Písku. Našli tu mrtvého devatenáctiletého mladíka, druhý, starší muž skončil se zraněními v nemocnici. Proč v objektu začalo hořet, se zatím neví.

Podnikatel na varhany daroval dva miliony, ještě chybí přes šest milionů

Chyšky - Byly by první ve střední Evropě, staly by se tak významným kulturním místem. Atraktivitou Chyšek mají být nové varhany v kostele sv. Prokopa od předního světového stavitele Giovanniho Pradelly.

Čtvrtá brigáda je pro něj stále rodina, i když už v armádě nepůsobí

Milevsko, Nadějkov /FOTOGALERIE/ - Miroslav Zdík Jordánek převzal medaili u příležitosti dvacátého výročí založení 4. brigády rychlého nasazení. 

Miroslav Etzler absolvoval na jihu Čech paravýcvik

Strunkovice nad Blanicí - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Dvoudílná televizní inscenace o soukromých letcích, jejich potížích a radostech Boží pole, s.r.o. vznikla na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí. Místní odborníci filmařům pomáhali například s parašutistickými záběry.

OBRAZEM: Hromadná nehoda u Písku

Písek - Čtrnáct aut bouralo ve středu ráno na silnici u Písku směrem od Prahy. Podle policistů se na úseku zhruba pěti set metrů staly hned čtyři nehody. Policisté místo uzavřeli a dopravu odklánějí. Při nehodě se lehce zranili dva lidé. Nejprve naboural kamion s mlékem do svodidel a pak osobní auto do nákladního, následovaly další střety. Na vině je rychlá jízda řidičů. První nehoda byla hlášena ve čtvrt na devět ráno.

Jihočešky se postavily před objektiv profesionála a nafotily kalendář

Jižní Čechy - Fotograf a rodák z Prachatic Áda Zíka nasnímal kalendář Fernet Stocku na rok 2014 s tvářemi žen ve věku 
30 až 45 let. Až na tvář na obálce (patronka Aňa Geislerová) nevsadil na známá jména, ale vybral si mezi 600 neznámými ženami. 

Mladý horolezec zemřel po pádu z vysoké skály

Písecko – Smrti třicetiletého horolezce už lékaři v sobotu 12. října  zabránit nedokázali.

Syn vyhrožoval svým rodičům s nožem v ruce

Milevsko - Spory vyvrcholily násilím

OBRAZEM: Setkání traktorů značky Zetor v Záboří

Záboří u Protivína -  V Záboří u Protivína se v sobotu dobře bavili.

Bratři znásilňovali sestru až deset let

Písecko – Zřejmě mnoho let musela žena (1964) snášet otřesné praktiky v rodině. Nejspíš už od roku 2003 čelila sexuálním choutkám svých bratrů (1969 a 1956).

V Protivíně se strhla mela, napadala se tu desetičlenná skupina lidí

Jižní Čechy - Oslavy silvestra na Písecku byly podle policie i záchranářů poměrně klidné.

Mladý muž napsal dopis na rozloučenou a zapálil plyn

Ražice - Popálený mladík putoval na popáleninové centrum v Praze

Rybáři nalezli v úterý tělo bez známek života, muž si vzal život sám

Písecko - Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu.

Mladá dealerka pěstovala marihuanu a nabízela pervitin

Písecko - Omamnými a psychotropními látkami zásobovala nejméně dalších třináct lidí.

OBRAZEM: Natáčení filmu Kulka pro Heydricha

Písek - Hřebčinec obsadili filmaři.

Zážitkový park přivítá návštěvníky příští rok v dubnu

Kovářov -  Zážitkový park, který u Kovářova buduje Kateřina Havránková, už letos zkušební provoz nezahájí. „Budeme nakonec otevírat až v dubnu příštího roku.

V bytě na píseckém sídlišti Jih našli granáty i pumy

Písek – Desítky kusů munice od nábojů, ručních granátů i po letecké pumy měl v bytě v ulici Třída přátelství na sídlišti Jih v Písku mladý muž. Policie si mladíka vytipovala v souvislosti s nedávnou explozí v jednom z pražských bytů.

OBRAZEM: U Protivína bourala čtyři auta, na místě přistával vrtulník

Protivín - Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů museli hasiči z vozidel vyprostit dva zaklíněné lidi.

Součástí sportoviště bude i běžecká dráha pro hasiče

Hrejkovice - Obyvatelé obce budou mít kde sportovat a aktivně trávit volný čas. Obec plánuje u rybníka v Hrejkovicích postavit víceúčelové sportoviště. Jeho součástí by podle nákresu projektanta Petra Tolara byly dvě víceúčelová hřiště, parkovací stání, šatny se sociálním zařízení a také sto padesát metrů dlouhá dráha pro hasiče na nácvik požárních útoků.

Řidiči v Chyškách narazí na měřič

Chyšky - Obec sáhne pro peníze do rozpočtu

Mladík se utopil v Orlíku. Mohl za to alkohol

Písecko - Dovolená čtyř mladíků z Příbramska skončila tragédií.

Milevští chtějí pořídit stanici měřící stav vody

Milevsko - Město plánuje aktualizovat a digitalizovat povodňový plán

Na Písecku při čelním střetu zemřel řidič fabie

Písecko – Páteční dopolední  srážka dvou aut na sjezdu 
z rychlostní silnice R4 na Blatnou skončila tragicky. Při nehodě zemřel řidič (1975) fabie.

Plynové lahve létaly sto metrů

Branice /FOTOGALERIE/-Požár ve čtvrtek 2. února večer zcela zničil místní plnírnu plynu firmy Tomegas, která je největší v jižních Čechách.

Obtěžoval sedmiletou školačku. Lákal ji k autu

Písek -Policie uvítá, když se jí svědci ozvou na linku 158 nebo na 974 235 326.

U Předotic se srazila dvě auta. Do nich narazila motorka

Předotice - Nehoda uzavřela silnici na Písek.

Odešla na záchod,pak ji hledali policisté

Písecko - Muž postrádal svoji manželku.

Byla jsem překvapená, že mi někdo svěří takovou zodpovědnost

Branice – Dvaadvacetiletá studentka Miroslava Čunátová možná drží zajímavý primát. Zřejmě je nejmladší kronikářkou na Písecku. O prázdninách to bude rok, co psaní kroniky převzala. Je za to ráda. „Paní Marie Míková mi ze začátku hodně pomohla. Poradila mi, za to jí musím poděkovat, bez ní bych nevěděla, co dělat,“ chválí svou předchůdkyni studentka Mirka.

Návštěvnici viděli v sobotu i pády

Písek - Víkend je v Zemském hřebčinci Písek ve znamení mistrovství České republiky v jízdě v dámském sedle.

Pronásleduje ženu, sleduje ji a zvoní na ni v místě bydliště

Milevsko - Muž je podezřelý ze spáchání tretsného činu.

Pražský sládek: Malé pivovary dělají lepší piva než ty velké

Písecko -Ve Zvíkovském Podhradí se v sobotu 19. března konala soutěž Jarní cena českých sládků 2011.

Babičku okradli čtyři mladíci

Písek – Důchodkyně přišla o věci za 2500 korun. Policie žádá veřejnost o pomoc.

Majitel ztratil housle, nabízí za nalezení odměnu

Milevsko – Městská policie vyzývá nálezce k vrácení nástroje.

Utonulého muže našli témař po měsíci

Písecko –Případ s tragickým koncem začal loni 21. prosince.

Ve Vrcovicích se střetlo auto s vlakem

Písecko – Střet vlaku a auta se na přejezdu ve Vrcovicích u Písku v neděli 26. prosince kolem oběda obešel bez zranění.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT