VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA ALEŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

NOVÁ ZPRÁVA: Skončil muž pod koly dvou aut?

Strakonicko - Stav vážně zraněného Jiřího Čapka (28 let) z Chrášťovic je stabilizovaný. Je sice mimo nebezpečí, jeho léčba bude ale podle získaných informací trvat půl roku. Vozidlo, které mělo jeho zranění způsobit, našli policisté zahrabané v hromadě hnoje nedaleko Radomyšle.

AKTUALIZOVÁNO: Muž skončil v poutech

Strakonice - Razie v osobním autě byla zaměřena na převážené nekolkované cigarety. To po poledni spatřili nakupující na parkoviště u supermarketu Coop na Volyňské.

AKTUALIZOVÁNO: Památkáři našli v hradním sklípku náboženskou fresku

Strakonice - Oblíbené místo k posezení bude otevřeno ve stejném duchu, jak ho znali lidé v 60. letech.

Nemyslíme na trápení, které děti potkalo

Strakonice - „Pro děti je láskyplný kontakt důležitý,“ říká zdravotní sestra dětského centra Lucie Kůtová.

AKTUALIZOVÁNO: Dětské centrum rozšiřuje prostory o rehabilitaci

Strakonice - Od příštího roku se dětské centrum rozšíří o rehabilitaci. Dalšími místnostmi budou i přijímací a vyšetřovací pokoj. Prostory získá rekonstrukcí přízemí budovy dětského oddělení nemocnice, kde sídlí.

AKTUALIZOVÁNO: Radlice se do Husovy ulice nevejde

Strakonice - Silničářská auta s radlicí na prohrnování sněhu neprojedou křižovatkou v ulici Husova. S 3,5metrovou radlicí se na 3,23 metru širokou silnici nevejdou „Z jedné strany nám vadí ostrůvek a z druhé obrubník,“ říká ředitel strakonické správy a údržby silnic Bohumil Krejčí.

AKTUALIZOVÁNO: Síň zdobí erb ze 17. století

Bavorov - Budoucí výstavní síň v Panském domě v Bavorove zdobí Eggenberský erb a další dvě plastiky. Dosud byly obrazy, které mohou pocházet ze 17. století, ukryté pod několika vrstvami bílé výmalby.

Malenice převzaly třetí místo v soutěži Vesnice roku 2008

Malenice/ V pátek 7. listopaduse ukutečnilo oficiální vyhlášení soutěže Vesnice roku 2008.

Bavorovští čerpají vodu z jediného vrtu. Druhý zničila povodeň

Bavorov - Dostatečnou zásobu pitné vody má Bavorovským zajistit nový vrt. Dva původní, které dodávaly vodu pro celé město, totiž v roce 2002 zanesly povodně.

Zaslepení ulice mate řidiče

Strakonice - Řidiči jsou zmatení z nově zrekonstruované křižovatky na výpadovce na Písek.

Projekt varuje školáky před drogami

Strakonice - Preventivní akce Hravě přes překážku je určena páťákům ze strakonické ZŠ Dukelská.

AKTUALIZOVÁNO: Volyně: O obchvatu opět nerozhodli

Volyně - Volyňští si opět nevybrali obchvat. Kudy povede, měli ve středu rozhodnout zastupitelé. Nedokázali se shodnout na žádné možnosti. Jednání odložili na 17. prosince.

Čtenáři přispěli dětem na houpačku

Strakonice - Na vybavení hřiště pro děti z Dětského centra Jihočeského kraje ve Strakonicích přispěli čtenáři Strakonického deníku.

Potrubí praská. Lidé jsou bez vody

Strakonicko -Lidé z Krašlovic si musejí kupovat barely s pitnou vodou. V obci totiž několikrát ročně praská vodovodní potrubí. Jana Vrchlavská z Krašlovic řeší havárii tím, že si nakoupí vodu v lahvích v obchodě. „Je nás doma šest. Máme sice studnu, ale z té vodu na jídlo brát nemohu. Není tak dobrá. Používám ji jen pro zvířata a na zalévání,“ říká Vrchlavská. Přemýšlí o tom, že si stejně jako někteří lidé ze vsi na pitnou vodu pořídí větší barely s kohoutkem.

AKTUALIZOVÁNO: Z nabouraného přívěsu utekla prasata

Sedlice/ U Sedlice se převrátiloauto. Prasata, které vezlo, se rozutekla po poli.

Večeře za odměnu

Strakonice - Se snímkem svého malého fotbalisty zvítězila v internetové soutěži Strakonického deníku Věra Hochová z Oseka.

Nová značka: Na Strakonicku se neobjeví

Strakonicko - Řidiči si musejí hlídat, kudy jedou

AKTUALIZOVÁNO: Stěna radnice může ukrývat baroko

Volyně - Východní stěna staré volyňské radnice na náměstí Svobody může ukrývat barokní malby. Restaurátoři je chtějí odkrýt v lednu nebo únoru příštího roku.

Čapí hnízdo ohrožovalo okolí, tak ho upravili

Vodňany - Specialisté na výškové práce z písecké firmy Vertigo Marek Stejskal a Pavel Vondrášek (na hnízdě) v pátek 31. října celé dopoledne upravovali čapí hnízdo na komíně bývalého pivovaru, v současnosti budovy Městského úřadu ve Vodňanech, které hrozilo zřícením.

U jesliček stojí strakonický Rumpál a hrad

Strakonice - Řezbář Karel Lexa: Chtěl jsem, aby měly Strakonice svůj vlastní betlém.

AKTUALIZOVÁNO: Řezbář: Muzeum můj betlém nechce

Strakonice - Karel Lexa ze Strakonic vyrobil velký betlém s dominantami Strakonic. Podle ústních domluv myslel, že ho koupí muzeum. Z toho ale nic nebude. Zatím.

Jako policajt bych dal feťákům doživotí

Strakonice - Jak vidí děti starosti a svět dospělých?

Novým senátorem je Miroslav Krejča

Strakonicko - O vítězi v napínavém duelu mezi Josefem Kalbáčem (KDU–ČSL) a Miroslavem Krejčou (ČSSD) rozhodlo 1087 hlasů

Betlémy jedou na mezinárodní výstavu

Strakomice - Řezbář samouk Karel Lexa ze Strakonic se zúčastní mezinárodní soutěžní výstavy tvůrců betlémů v Jindřichově Hradci.

AKTUALIZOVÁNO: Jablkem roku je Jonagold Marnica

Chelčice - Jablko roku 2008 volila v sobotu 25. října v Chelčicích odborná komise. Jako plod nejlepší vůně, chuti a vzhledu bylo vybráno jablko odrůdy Jonagold Marnica od pěstitele Karla Tůmy z Chelčic.

Veteráni se postavili znovu na start

Habeš -Motokrosoví jezdci z Čech, Slovenska, Německa, Belgie, Anglie, Dánska, Norska, Litvy a Lotyšska se o víkendu sešli na trati za Strakonicemi.

Turisté budou mít větší přehled

Němětice - Němětice jsou jednou z obcí, kde začali dbát na informovanost turistů a cyklistů.

Josef Kalbáč: Práce senátora je jeden list do knihy mého života

Strakonicko -Dosavadní senátor Josef Kalbáč (KDU–ČSL) v letošním kole neuspěl. S vysokou politikou končí. Chce se věnovat svým zájmům, které posledních pět let zanedbával.

Miroslav Krejča: Senátorskou kancelář chci ve Strakonicích

Strakonicko -Vítěz II. kola senátních voleb Miroslav Krejča (ČSSD) věděl, že boj o senátorské křeslo bude těsný. Vyšel z něj nakonec vítězně. Co plánuje dál?

Volební místnosti se uzavřely. Komisaři sčítají hlasy

Strakonice- Kdo usedne na následujících šest let do senátního křesla? Miroslav Krejča (ČSSD)nebo Josef Kalbáč (KDU-ČSL).

AKTUALIZOVÁNO: Kdo uklidí Volyni? Stále není jasno

Volyně - Jak zajistit úklid města. To je problém, kteří momentálně řeší zastupitelé Volyně. K 31. prosinci 2009 totiž končí s úklidem a údržbou města firma Aldast spol.s.r.o. Vyprší její tříletá výpovědní lhůta.

Mladí umělci vyrazili do terénu

Strakonice - Podzim vylákal k tvorbě mimo učebny žáky Základní umělecké školy Strakonice.

Rodiče si oblíbili jméno Kryštof

Strakonice - Pětadvacet nových občánků přivítal v úterý na strakonické radnici do života místostarosta Karel Vlasák.

AKTUALIZOVÁNO: Kalná voda bude čistá do měsíce

Střelské Hoštice - Z vodovodních kohoutků ve Střelských Hošticích teče podle místích už přibližně dva roky kalná voda. Společnost Vodovody a kanalizace Jižní Čechy (VaK) slíbila, že zmodernizuje technologii úpravny vody a problémy vyřeší.

Darování krve napoprvé nevyšlo

Strakonice - Pavla Slavíčková ze Strakonic přišla ve středu na transfuzní stanici strakonické nemocnice poprvé darovat krev.

AKTUALIZOVÁNO: Matka se učí starat o své nemluvně

Strakonice - Jak se starat se o dítě a domácnost – to od 10. září učí matky Dětské centrum Jihočeského kraje ve Strakonicích. První maminka využívá se svým miminkem program takzvané sociální rehabilitaci od pondělí.

Vozy sledují kvalitu ovzduší 24 hodin

Strakonice - Do města se během úterý 14. a středy 15. října sjelo osm mobilních měřicích vozů z celé České republiky (Českých Budějovic, Prahy, Kladna, Brna a Karviné, Pardubic).

AKTUALIZOVÁNO: Nejžádanější obory: zedník a strojař

Strakonice - Obtížně hledají místo po vyučení kadeřnice, aranžérky a automechanici. Velmi dobře se v praxi uchytí absolventi se stavebním a technickým vzděláním. Řekla to poradkyně pro volbu povolání strakonického úřadu práce Marie Štorková.

Oprava zbrojnice stála přes dva miliony korun

Malenice - Práce za přibližně dva a půl milionu korun dokončili minulý týden dělníci na zbrojnici malenických dobrovolných hasičů.

Teplárenský komín by mohly zdobit ovce

Strakonice - Žáci základních škol ze Strakonic a okolí navrhovali nový vzhled 151 metrů vysokého teplárenského komína. Do soutěže se přihlásilo osm škol. Děti poslaly celkem 146 návrhů.

Hoslovičtí si turisty do obce nepustí. Musí parkovat mimo

Hoslovice - Vodní mlýn láká tisíce návštěvníků. Obec jim musela vytvořit odpovídající zázemí

Malenickým chybí pracovní příležitosti a dětské hřiště

Malenice - Kvůli novým pracovním místům shání obec investory. Na vybudování hřiště má už projekt.

Burza oblečení má být častěji

Strakonice - Mateřské centrum Beruška pořádalo v pondělí první ročník burzy oblečení.

Řidičům se nelíbí značení uzavírky

Strakonice - Uzavřené ulice, zmatky, rozčilení řidiči hledající objížďku – tak to v pondělí 6. října vypadalo kolem křižovatky u Hvězdy ve Strakonicích.

AKTUALIZOVÁNO: Řidič sjel ze srázu. Nehodu nepřežil

Strakonicko - Dopravní nehoda si vyžádala jeden život. Řidič zřejmě usnul.

V Malenicích vypustí draky

Malenice - Děti i dospělí už si chystají draky na drakiádu. Ta se má v lokalitě Na Hůrce uskutečnit v neděli od 14.30 hodin.

AKTUALIZOVÁNO: Strakonické gymnázium ruší přijímačky

Strakonicko -Gymnázium Strakonice zrušilo přijímací zkoušky. Vedení má obavy, že nenaplní třídy. „Žáci si vybírají většinou školy, kde zkoušky dělat nemusejí a my jim nemáme šanci konkurovat,“ uvedl ředitel Gymnázia Strakonice Miroslav Hlava.

Kaple nad Volyní je dík za život syna

Volyně - Už 150 let od svého vybudování slaví letos Kaple Anděla Strážce nad Volyní. Jedna z dominant města, která byla v posledních letech poměrně zanedbávaná, znovu ožívá.

Školáci se naučí odlévat cín

Volyně - Starý cín, to je název výstavy v Městském muzeu ve Volyni, která bude zahájena ve čtvrtek 2. října.

Poslední dětské hřiště ve městě

Strakonice - Poslední větší hřiště vybudovalo letos město u Základní školy Krále Jiřího z Poděbrad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT