VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA ALEŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZACE: Volyni schází kanalizace a vodovod

Volyně/ Přes dvacet milionů korun bude stát vybudování kanalizace a vodovodu v lokalitě Na Hradčanech a za nádražím ve Volyni. Žádná z těchto sítí tady dosud není.

Děti z domova dostaly nová kola

Volyně/ Milý dar dostaly děti z dětského domova ve Volyni.Na jaře budou moci vyjetna výlet na třech nových horských kolech.

Mladým chovatelům se narodila kůzlata

Strakonice - Přírůstek v centru ekologické výchovy na Podskalí.

Další existence Slaníku závisí na volbách do zastupitelstva

Slaník - Před obyvateli Slaníku stojí zásadní úkol - sestavení kandidátky do mimořádných voleb. Pokud si lidé neurčí své zástupce, ztratí obec svoji samostatnost. Nejspíše navždy.

V tombole včelařů nechybí medové pečivo

Čestice - Jen dvě organizace včelařů na Strakonicku pořádají včelařský ples - Čestice a Bělčice. V sobotu 14. února pořádala tradiční bál první z jmenovaných.

VIDEO A FOTOGALERIE: Ženich si přijel pro nevěstu obrněným transportérem

Střelské Hoštice - Opravdu netradičním kočárem- vojenským obrněným transportérem - si pro svoji nevěstu Růženku Rejškovou ze Střelských Hošticpřijel vsobotu 14. února její nastávající Vlastimil Vojík.

Lidé někdy nevěří, co všechno zvládnu z pediku vyrobit

Volyně -Už téměř dva roky se věnuje šestnáctiletá Pavla Kováczová z Dětského domova ve Volyni pletení ozdob z pediku (materiál podobný ratanu). Je jednou z dívek, která se nejvíce zasloužila o to, že volyňské zařízení získalo 20 000 korun v soutěži o nejhezčí vánoční ozdobu.

Na aquapark si děti z dětského domova vydělaly

Volyně -Děti z dětského domova ve Volyni vědí, jak se vydělává. Díky vlastnoručním výrobkům přinesly za loňský rok do zařízení více než třicet tisíc korun. Zajistily si tak větší kapesné a mohou navštívit i akce, na které by jinak domovu peníze nezbyly – například aquapark.

Dvacet policistů marně pátralo po pachateli loupeže

Strakonice - Bouřlivý podvečer zažili policisté po sedmnácté hodině v pátek 13. února, kdy obdrželi oznámení o loupežném přepadení vjednom z bytůStrakonicích. Žádne informace o skutečném výskytu pachatele a jeho popisu ale zatím policisté nezjistili.

Cukrářku z Volyně dokázala porazit až profesionálka

Volyně - Až profesionálka porazila v soutěži ve výrobě karamelových dekorací studentku III. ročníku Střední a jazykové školy ve Volyni oboru cukrář Lenku Kroupovou. Druhé místo získala na mezinárodní soutěži škol a profesionálních cukrářů a pekařů Bratislavský rožok. Pořádal ho Cech pekařů a cukrářů západního Slovenska.

Nezaměstnanost: Bude ještě hůř

Strakonicko - Za leden vzrostl počet nezaměstnaných na Úřadu práce ve Strakonicích o 334.

Kdo se nedostal domů, odjel na výlet

Volyně -Děti z dětského doma ve Volyni, které na jarní prázdniny neodjely k rodičům nebo příbuzným, vyrazily v neděli 9. února na pobyt do Zbraslavic u Kutné Hory.

Za vylití tuků do kanalizace hrozí pokuta až stovky tisíc

Strakonicko/ Tuky ze smažení a fritéz vylévají lidé do záchodů a kanalizace. Podle provozní ředitelky společnosti Vodovody a kanalizace Jižní Čechy, a.s. Olgy Štíchové je to rychlý způsob k ucpání kanalizace.

Tuky ze smažení ucpávají kanalizaci

Strakonicko/ Pokuta až několik tisíc korun hrozí těm lidem, kteří přepálené oleje ze smažení v domácnostech vylévají do záchodů nebo kanalizce. Ochlazené tuky zanáší kanály a v extrémních případech mohou zapříčinit i jejich ucpání.

Sladký dort

Volyně - Dort ve tvaru knihy s motivem vojenské techniky. I takovou sladkost jsou na přání schopni vyrobit učni oboru cukrář Střední a jazykové školy ve Volyni.

V hospodském sále už je Chelčickým těsno

Chelčice - Spolky musejí pořádat akce v cizích prostorách. Za patnáct milionů korun jim chce obec postavit kulturní centrum pro dvě stě lidí.

CELÝ ČLÁNEK: Děti chtějí ubytování jako v rodině

Volyně - K tomu, aby mohl volyňský dětský domov dát všem čtyřiceti obyvatelům alespoň částečně pocit rodiny, mu chybí 26 milionů korun.

Do řeky vytekl olej z teplárny. Látky zachytily norné stěny

Strakonice - Olej unikl včera dopoledne do řeky Volyňky z z plněprůtočného systému chlazení turbogenerátoru na výrobu elektřiny strakonické teplárny. Životní prostředí to nepoškodilo.

Včelí mor se šíří. Zasáhl už přes sto včelstev

Strakonicko - Kolik stanovišť budou muset včelaři na Strakonicku spálit, ukážou až další vyšetření krajské veterinární správy.

Sestry slavily 400 let založení řádu

Štěkeň - Řádové sestry řeholního společenství ze Štěkně si v pátek 30. ledna připomněly výročí 400 let od založení svého řádu Congregatio Jesu.

Nové přírůstky do malé zoo

Strakonice - O nová zvířata se může starat přibližně třicítka dětí z chovatelského kroužku Domu dětí a mládeže ve Strakonicích.

Nemocná fena našla na stáří opravdový domov

Strakonice - Vlastní boudu a páníčky našla po dlouhém trápení a téměř dvou letech strávených po útulcích asi desetiletá fenka křížence malamuta a ovčáka Asta.

Školy uspoří na vytápění

Volyně - Více než 115 milionů má jít do rekonstrukce vytápění a zateplení volyňských škol pod správou kraje.

AKTUALIZOVÁNO: V nemocnici se platit nemusí

Strakonicko - Od 1. února už nemusejí pacienti ve strakonické nemocnici platit.

Vojenská technika už vyhovuje normám unie

Strakonice - Modernizací za desítky milionů prošel řídící a naváděcí radiolokátor systému 2K12 KUB strakonické 25. protiletadlové raketové brigády.

Stavba ranveje rozbouřila emoce

Strakonice - Lidé z Mutěnic se bouří. Nechtějí na sousedním letišti asfaltovou dráhu, ze které by vzlétala letadla nad jejich domy.

AKTUALIZOVÁNO: Kontejnery na třídění střídají pytle

Chelčice/ V Chelčicích zrušili kontejnery. Místo nich dostali lidé barevně rozlišené pytle, do kterých třídí plasty, papír a kartony od nápojů. Systém, který má snížit poplatky za komunální odpad zavedly na Strakonicku jako první.

Galerie ukáže vystavené obrazy v lepším světle

Vodňany - Výstavní sál ve Vodňanech nasvěcovaly zářivky ze 70. let. Do čtvrt roku tu bude nové osvětlení za 143 tisíc korun.

Ve Strakonicích roste další market

Strakonice - Ve Strakonicích vyrůstá další velkoprodejna. Stát bude u supermarketu Kaufland vedle obchodu s oděvy Takko.

Maleničtí křísili kříže z 19. století. Čas je zavalil bahnem a zemí

Malenice - Když se Maleničtí loni pustili do záchrany kamenných křížů u cest, netušili co objeví. Některé totiž z části zmizely pod zemí.

Chelčické sady zaniknou. Nahradí je parcely

Chelčice - Obec už rozprodala všechny stavební parcely. O nových pozemcích se jedná, k prodeji by měly být nabídnuty nejspíše až za šest let.

Z volyňské smuteční síně může být výtvarný ateliér

Volyně - Na dostavbu ani zboření obřadní místnosti Pod Malsičkou nemá město peníze.

Odbor dopravy bude mít nové kanceláře

Strakonice - Do června tohoto roku by se měl do bývalého objektu v ulici Krále Jiřího z Poděbrad, kde sídlila správa a údržba silnic, přestěhovat odbor dopravy.

AKTUALIZOVÁNO: Policie dopadla otce se synem, kteří vykrádali kaple a kostely

Strakonicko - Muži odcizili předměty za 300 000 korun. Prodávali je do starožitnictví a přes internet.

Masky tančily na karnevalu

Vodňany/ Maškarní rej pro děti pořádal v sobotu v restauraci Na Radosti ve Vodňanech místní dům dětí a mládeže.

AKTUALIZOVÁNO: Poštu ve Vodňanech přepadl zloděj

Vodňany/ V pátek před 18. hodinou vykradl vodňanskou poštu zloděj. Překonal 230 centimetrů vysokou přepážku, odstrčil překvapenou pracovnici pošty a ze zásuvky vzal hotovost ve výši kolem 35 000 korun.

Komunita léčí drogově závislé 18 let

Němčice/ Terapeutická komunita Němčice slaví letos 18 let od založení. Zařízení pro léčbu drogově závislých založilo v lednu 1991 občanské sdružení SANANIM.

DOPLNĚNO O VIDEO: Děti se přišly zapsat do školy

Cehnice - V pátek 16. a sobotu 17. ledna se v Základní a mateřské škole v Cehnicích konal zápis dětí do prvních tříd. Budoucích prvňáčků se dostavilo patnáct.

Volyně musí zavřít skládku. Nevyhovuje normám unie

Volyně - Město chce za devět milionů zrekonstruovat sběrný dvůr. Bez dotací se do akce nepustí.

Obrazy plné lásky a bolesti

Vodňany - Vše, z čeho má radost a co ho bolí, vyjadřuje ve svých obrazech Jiří Šedivý (32) z Kadaně.

Batolata cvičí při říkankách

Strakonice - Hrátky s batolátky, tak se jmenuje program Mateřského centra Beruška Strakonice.

Žena byla cestou z práce přepadena

Volyně - Ženu (45), která se ve čtvrtek 15. ledna ráno vracela z noční směny přepadl u Volyně neznámý muž. Přepadená vystoupila z autobusu u Přechovic a šla pěšky do Volyně. Po chvíli zjistila, že za ní jde neznámý muž. Pár metrů před městem ji pachatel nečekaně strhl do silničního příkopu.

AKTUALIZOVÁNO: Čistírna kovů rozhádala podnikatele

Volyně - Firma TTEK s.r.o., která sídlila ve Volyni a stěhuje se do Písku, chce svoji termickou pec zprovoznit v Písku. Zatím čeká na vyjádření kolaudační komise. Volyňská firma Queen Service s.r.o. chce v záměru vybudovat termickou pec ve Volyni pokračovat.

CELÝ ČLÁNEK: Bezdomovci azylový dům odmítají

Strakonicko - Lidé bez střechy nad hlavou se v mrazech potloukají po nádražích a marketech.

Zmrzlou zem mlátím z hrobů klínem a palicí

Volenice - Před sedmi lety začal Karel Machník z Volenic pomáhát hrobaři s jeho prací. Dnes už toto řemeslo převzal.

O malou fenku je zájem

Strakonice - Prvního ledna přivezli městští strážníci do strakonického psího útulku začervenou a zablešenou fenku křížence, kterou našli v Písku.

AKTUALIZOVÁNO: Volyně chce prodat letní scénu

Volyně - Na stavu ojedinělého kulturního areálu, kde bylo 500 míst k sezení, se krutě podepsalo minulé zastupitelstvo.

Mladík se rozhodl darovat kostní dřeň

Strakonice - Třicet lidí přišlo ve středu 7. ledna, v první letošní den odběrů, darovat svoji krev do strakonické nemocnice.

Muzeum vystavuje nové přírůstky

Volyně/ Volyňské muzeum jde stále dopředu. Na letošní rok chystá přibližně 25 výstav. „Loni jsme jich měli jedenáct a v předchozích letech jich bývalo kolem pěti,“ řekl vedoucí muzea Karel Skalický.

AKTUALIZOVÁNO: Nehody: Pět rad, jak se vyhnout potížím

Strakonicko - Novinka v zákoně dává řidičům od začátku letošního roku šanci dohodnout se při srážce mezi sebou. Ale pozor, ne pokaždé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT